فرهنگ و هنر

تاکید وزیر ارشاد بر ارتقای سطح کیفی و کمی هشتمین جایزه جهانی اربعین

در سومین جلسه ستاد اربعین این وزارتخانه، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ، کمیت و کیفی هشتمین جایزه جهانی اربعین را مورد تاکید قرار داد و گفت: این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری باید هرچه بیشتر تاثیرگذار باشد. قدم زدن در ابعاد بین المللی حماسه اربعین.

به گزارش تی تی آنلاین، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی صبح امروز یکشنبه در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین با تاکید بر هم افزایی توانمندی های دستگاه های مختلف این وزارتخانه گفت: وزارت وی با تایید ابعاد فرهنگی پیاده روی اربعین گفت: دستگاه های مختلف وزارت فرهنگ منابع عظیمی برای توسعه فضاهای فرهنگی پیاده روی اربعین در اختیار دارند و امسال باید با برنامه ریزی مدون از این ظرفیت هر چه بیشتر استفاده کنیم.

اسماعیلی به اهمیت جایزه جهانی اربعین اشاره کرد و افزود: هفتمین جایزه جهانی اربعین که سال گذشته با استقبال خوب مردم برگزار شد، شاهد اهدای کالاهای جهانی در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی بودیم که این امر قابل توجه است. دسته بندی های عکاسی، فیلم کوتاه و بلند، مستند، فضای مجازی و غیره. برای این مراسم اعزام شدند.

رئیس حوزه هنری کشور تاکید کرد: امسال باید شرایط برای هشتمین دوره جایزه جهانی اربعین فراهم شود تا در همه بخش ها ارتقای کمی و کیفی ایجاد شود تا شاهد تاثیرگذاری هر چه بیشتر باشیم. تا حد امکان در ابعاد بین المللی حماسه پیاده روی اربعین

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دوم این سخنان گفت: بدون شک همه نهادهای دولتی مردمی در کنار نهادهای غیردولتی از برگزاری هر کار بزرگی دریغ نخواهند کرد. حماسه پیاده روی اربعین حسینی.

لازم به ذکر است در این جلسه اعضای ستاد اربعین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهادات خود را برای برگزاری باشکوه ترین گام های اربعین بیان کردند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا