اجتماع و خانواده

تداوم برگزاری جلسات جمع‌خوانی قرآن کریم در مساجد تهران

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران با اشاره به نشاط معنوی مساجد و محلات شهر تهران در ماه مبارک رمضان، از حفظ معنویت این ماه در سایر روزهای سال دعوت شده است. . این کلان شهر نمونه جهان است.

به گزارش تی تی آنلاین و به نقل از موقعیت شهری، حجت الاسلام جواد صادق زاده – مشاور شهردار تهران با اشاره به طرح های قرآنی شهروندان بزرگ چلچراغ در سی شب ماه مبارک رمضان در مساجد مرکزی پایتخت، گفت: قرآنی شدن مساجد باید با عزم و همت جدی دنبال شود.

رئیس مرکز فعالیت های دینی کشور افزود: امسال مرحله سوم با راه اندازی کرسی های تفسیر قرآن کریم به مدت 30 روز با 30 درس برای ترویج سبک زندگی قرآنی و توسعه آداب و رسوم قرآنی با تکیه بر راه اندازی شد. نیازهای جامعه امروزی در بیست و دو مسجد مرکزی است.» مسجد همه روزه در ماه مبارک رمضان برگزار می شود، این طرح در فضای مجازی (کانال های پیام رسانی مساجد، سرای محلات، سایت شهرداری تهران و سامانه معدن تهران) برای مشارکت مردمی و درگاه های داخلی شهرداری برای مشارکت کارکنان عمومی برگزار شد.

مشاور اجاره‌نشین چلچراغ شهردار تهران خواستار ابتکار قرآنی برای تحقق خواسته‌های مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل شدن مساجد به پایگاه قرآنی کشور شد و گفت: تا جایی که به تحقق این الزام فکر کنیم ماه رمضان ماندگار خواهد بود. می تواند با کمک مدیریت سرمایه شهری انجام شود.

حجت‌الاسلام صادق زاده در این نشست با اشاره به برکات، دستاوردها و عوامل فرهنگی و اجتماعی ماه مبارک رمضان گفت: یکی از دستاوردهای اصلی این مناظره تقویت سلامت روان هر فرد و جامعه در ابعاد مختلف است. نتیجه را در این ماه خواهیم دید.

وی افزود: به ویژه جرایم و آسیب های اجتماعی و فرهنگی معنوی در ماه مبارک رمضان کاهش چشمگیری داشته است و اعتبار آماری موجود این دادخواست تایید می شود. علاوه بر بحث آماری، مشاهدات کلی شرکت نیز این تغییر پرهزینه را تایید می کند.

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران در پایان تصریح کرد: محافل تفسیر قرآن کریم که از ابتدای بهار آغاز شده است، امشب در مساجد منتخب شهر تهران با حضور در ستاد تفسیر قرآن کریم و سلسله محافل قرآن کریم ادامه خواهد داشت. قرائت قرآن به دبیری حجت الاسلام والمسلمین حجت الاسلام والمسلمین و بر اساس گزارش ها و عکس های دریافتی از مساجد، استقبال شهروندان از این برنامه مطلوب بوده است. برخی از ائمه جماعات خواستار ادامه این طرح در مساجد خود شده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا