اجتماع و خانواده

تداوم توقف فعالیت واحدهای آلاینده تهران/ ممنوعیت تردد شبانه خودروهای گازوئیلی

با توجه به پایداری آب و هوای تهران در روزهای آینده، ششمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط برگزار شد و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران مصوبات آن را صادر کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، سعید محمودی وی در ششمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا که امروز در دفتر استاندار تهران برگزار شد، گفت: مصوبات این جلسه شامل اقداماتی از جمله تعطیلی موقت واحدهای آلاینده صنعتی و ممنوعیت کنترل فنی خودروهای بدون معاینه است. تردد در شب مانع از ورود وسایل نقلیه دیزلی یا آلودگی شهری یکی از این مصوبات است.

در مصوبه جلسه امروز کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران آمده است که زباله سوزی نباید تردد در پایانه ها را به تأخیر بیندازد، مراکز بهداشتی و درمانی و مدارس ورزشی اطلاع رسانی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در سخنانی دیگر با اشاره به وضعیت کیفی هوای تهران در روزهای آینده خاطرنشان کرد: امروز (۵ آذر) هوای بهتر از حد انتظارمان بود اما فردا پایدار بود. جو، و افزایش آلاینده ها، شر دوباره حاکم خواهد شد. پیش بینی می شود این مکان از فردا تا چهارشنبه (7 تا 10 آذر) ثابت بماند.

وی با نگاهی به نیروی انتظامی که در اجرای مصوبات گروه های عملیاتی قبلی کار کرده است، گفت: متأسفانه مشکلاتی وجود داشته است و نیروی انتظامی برای تنظیم تردد شبانه با ما همکاری موفقی نداشته است. پلیس یا امتناع کرد یا نتوانست موضوع را مدیریت کند و کامیون ها آزاد بودند و شبانه در شهر می چرخیدند.

محمودی افزود: واحدهای صنعتی تولید عرصه که وظیفه تعطیلی آنها با محیط زیست را بر عهده داشتند تا حد امکان تعطیل شده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران: وی با اشاره به ممنوعیت مصرف نفت کوره گفت: اخیرا شایعاتی مبنی بر سوختن نفت در شهر و سایر کلان شهرها شنیده می شود. دفاتر اسناد رسمی که از این مدارها تخلف می کنند باید تا حد امکان مالیات سنگینی از این واحدها بپردازند. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که این واحدها را به شاخص صنعتی شدن جهانی اضافه کنیم.

در ادامه این جلسه مجتبی جلالی – مدیرکل هواشناسی استان تهران – با اشاره به وضعیت فعلی بارندگی گفت: بارندگی امسال نسبت به مهرماه 12 میلی متر کاهش داشته است به طوری که تنها 9 درصد از مهرماه امسال تا امروز بوده است. به طور کلی، باران ما کمتر از حد معمول بود.

وی با اشاره به وقوع طوفان در شهرستان پیشرو در روزهای آینده گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه (20 و 21 آذرماه) وزش باد و بهتر شدن هوا پیش بینی می شود و پس از این دو روز هوا مجدداً ثابت خواهد بود. در روزهای شنبه و یکشنبه (13 و 14 دسامبر) بازگشت آلودگی.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا