حوادث

ترافیک پرحجم مسافران عیدفطر در چالوس، هراز و فیروزکوه/ بارش باران در جاده‌های ۴ استان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی با تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور از ترافیک نیمه سنگین در محورهای شمال کشور خبر داد.

در گفت وگو با تی تی آنلاین؛ احمد شیرانی وی با توجه به آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور در عصر روز اول عید سعید فطر گفت: تردد از شمال به جنوب محور چالویس همچنان ممنوع و تردد در این محور انجام می شود. بار ترافیکی از جنوب به شمال باید رفع شود، در این محور ترافیک کم است اما در مناطق بیلقان به سروردار، آتشگاه، سیاه بیشه و مرزن آباد ترافیک سنگین اما نیمه سنگین است.

وی با تکذیب تردد در دو طرف جاده در حالی که محور آراز نیز سخت ترین محور گزارش شده است، گفت: در محدوده چلاو در محور سه راهی هزار ترافیک سنگین در مقاطعی از نیمه سنگین گزارش شده است. تردد در محور جنوب به شمال فیروزکوه نیز روان و تنها در محدوده های گیلاوند و دماوند ترافیک نیمه سنگین است.

شیرانی خاطرنشان کرد: تجارت در تقاطع کرج – قزوین حدفاصل گلشهر به کمالشهر نیمه سنگین گزارش شده است. وضعیت مشابهی در محور ساری – کیاسر گزارش شده است، حتی در محور اردبیل – آستارا و بالعکس، شاهد حجم بالای تردد خودروها و افزایش زمان تردد هستیم.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهور درباره وضعیت جوی نیز گفت: بر اساس گزارش های دریافتی هم اکنون در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و خراسان رضوی شاهد بارش باران هستیم.

ادامه مطلب:

پلیس را برای سفرهای عید فطر آماده کنید

از سقوط و شتاب گرفتن در حین رانندگی رنج می برد

شیرانی همچنین با بیان اینکه 70 درصد تصادفات در شهرها و 30 درصد در بزرگراه ها رخ می دهد، افزود: این در حالی است که حدود 70 درصد تلفات و فوتی ها در تصادفات جاده ای مربوط به جاده ها است که عمدتاً ناشی از سرعت برخورد و سرعت بیشتر است. در جاده های بین شهری به خصوص 30 کیلومتری شهرها. در این راستا لازم است رانندگان به طور ایمن و دقیق جابجا شوند.

وی با گزارش شماره تلفن 120 مسافران را جمع آوری کرد و از آنها خواست تا از وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور مطلع شوند و قبل از حرکت با این شماره تماس گرفته و در مورد مسیر خود مشاوره بگیرند و بر اساس آن مناسب ترین مسیر را انتخاب کنند. اطلاعات دریافت شده .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا