اجتماع و خانواده

ترکیباتی مفید برای سلامت پوست

ترکیبات ساده برای حفظ سلامت بدن از جمله سلامت پوست ارزشمند بوده و در مجموعه مکمل های مفید برای درمان این بافت حیاتی و اندام های محافظ گنجانده شده است.

به گزارش تی تی آنلاین، عوامل مختلفی در محیط زندگی وجود دارد که می تواند به سلامت پوست آسیب برساند، از جمله فرآیندی به نام «استرس اکسیداتیو» یا «استرس اکسیداتیو».

این فرآیند زمانی اتفاق می افتد که مولکول های ناپایدار معروف به رادیکال های آزاد به سلول های شما متصل می شوند. آنها می توانند DNA سلول ها یا غشاء آنها را تغییر دهند.

استرس اکسیداتیو از نور خورشید یا محیطی مانند دود و آلودگی ناشی می شود. همچنین می تواند به عنوان بخشی از متابولیسم طبیعی پوست رخ دهد.

استرس اکسیداتیو با کاهش مقدار الیاف کلاژن و الاستین در پوست، روند پیری را تسریع می کند. از نظر بصری، این وضعیت به صورت چین و چروک، افتادگی، تغییر در بافت یا رنگ پوست ظاهر می شود.

مطالعات مختلف نشان داده اند که کمک به از بین بردن آسیب رادیکال های آزاد به سلول های پوست و در نتیجه کاهش چین و چروک و جلوگیری از تغییر رنگ پوست و همچنین محافظت از پوست در برابر اثرات مضر آسان است.

Facilisis نه تنها در حفظ سلامت پوست موثر است، بلکه نقش مهمی در پیشگیری از بیماری های غیر واگیر دارد.

برخی از بزرگترین مشارکت کنندگان در تسهیلات

برخی از مهم ترین ترکیبات و نمک های معدنی که دارای فعالیت آنتی اکسیدانی هستند عبارتند از ویتامین E، C، A، بتاکاروتن، سلنیوم، منیزیم و لیکوپن.

به همین ترتیب، وجود امکانات زیادی را رنگ خاصی در غذا مشخص می کند که عبارتند از: رنگ قرمز تیره در میوه ها مانند گیلاس، گیلاس، گوجه فرنگی، رنگ طلایی در توت فرنگی، رنگ زرد در ذرت، انبه و کروکوس و آبی. رنگ بنفش در تمشک، شاه توت و انگور.

به گزارش ایندیپندنت، روغن آرگان و روغن جوجوبا که ترکیبات طبیعی با خاصیت ضد التهابی هستند را می توان از جمله ترکیبات آنتی اکسیدانی مفید برای سلامت پوست نام برد که به صورت موضعی استفاده می شود نه برای غذا.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا