اجتماع و خانواده

تزریق واکسن مالاریا به ۶۵۰ هزار کودک آفریقایی

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده است که 650 هزار نفر در آفریقا ، کودکان علیه مالاریا واکسینه می شوند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی تی تی آنلاین دیروز (سه شنبه) نیز اعلام کرد: دو سال برنامه واکسیناسیون در مالاریا ، بیش از 650،000 کودک علیه کنیا ، مالاوی ، غنا ، اما تا زمانی که آنها را به بیماری منتقل کنیم.

واکسن مالاریا به نام RTS ، S lacini خطر ابتلا به واکسن را کاهش می دهد فقط برای کودکان در دسترس است. پلاسمودیوم فالسیپاروم واکسن با انگل مالاریا و رایج ترین گونه ها در جهان ، به ویژه آفریقا مبارزه می کند.

مالاریا چندین سال است که پیشرفت را متوقف کرده است.

گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال 2020 می گوید ، از آنجا که پیشرفت بیماری ، غیر پشه ای تغییر کرد ، با بیشترین شیوع و بیماری ، به ویژه در میان کشورهای آفریقایی.

در سال 2019 چندین مورد مالاریا در جهان 229 میلیون نفر تخمین زده شده است که معادل آمار چهار سال گذشته است. بیش از 90٪ از مدیر مالاریا ، مرگ و میر در آفریقا گزارش شده است که اکثر آنها – بیش از 265،000 – نوزاد.

“آزمایشات بالینی نشان می دهد که واکسن RTS ، S ، که در چهار دوز تزریق شده است ، ممکن است از هر 10 نفر چهار نفر را از بین ببرد و از 10 مورد حداکثر سه مورد را از بین ببرد.” اعلامیه سازمان بهداشت جهانی. طی چهار سال از بیماری شدید جلوگیری می کند.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا