اجتماع و خانواده

تشدید نظارت بر قیمت‌ها و شبکه توزیع کالاها

رئیس جمهور تهران در جلسه مسئول توزیع بازار تهران بر لزوم افزایش نظارت بر قیمت و توزیع شبکه ای کالاها تاکید کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، محسن منصوری در اختتامیه مجمع ستاد تنظیم مقررات استان تهران با تشریح مصوبات این جلسه گفت: در این خصوص روز گذشته جلسه ای با حضور استانداران استان تهران و لزوم هماهنگی، انسجام و نظارت برگزار شد. و اقدامات دقیقی که مورد نیاز مردم و مأموران است توضیحات لازم ارائه شد.

وی افزود: در پی تصمیم روز گذشته مبنی بر ساماندهی ارز و دستور هنجارهای ترجیحی رئیس جمهور، امروز جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران تشکیل می شود تا اقدامات لازم در صورت فراهم شدن مکان مناسب در تهران، با توجه به اینکه تهران بازار ملی در نظر گرفته شده است آموزش موفقی به دست می آید. امیدواریم همه بتوانیم با دقت به جلو حرکت کنیم.

وی ادامه می دهد: در این جلسه سفارتخانه ها از دستگاه های مختلف تایید کرده اند که دو اساسنامه توزیع و نظارت را به طور کامل در دستور کار قرار دهند. در حال حاضر هیچ دارایی در انبار نداریم، بنابراین علاوه بر قیمت های بالا، توزیع شبکه نیز باید به شدت نظارت شود. این هوشیاری به ویژه در مورد کالاهای اساسی مانند مرغ، تخم مرغ، نان و … باید به گونه ای اعمال شود که مشکلی در استان ایجاد نشود. ملاحظاتی در شبکه توزیع وجود داشت که تصمیمات لازم را اتخاذ کرد. به عنوان مثال، نیروها با چهار کارخانه نفت در استان تهران مصاحبه کردند و گزارشی از ذخایر نفتی خود ارائه کردند.

وی توضیح داد: قطعا در ذخایر آنها اختلافاتی وجود دارد اما کم نیست چرا که تصمیم گرفته شده تا 24 ساعت آینده ذخایر آنها تثبیت شود. به گفته کلت، هماهنگی با استان های شمالی ضروری بود تا وقفه ایجاد نشود. مطمئناً هوشیاری شدیدی در داخل استان ها وجود خواهد داشت تا اختلالی در عرضه بازارها ایجاد نشود.

بخشدار تهران با بیان اینکه در جلسه امروز مجمع آیین نامه استان تهران در مورد نان سنتی نیز بحث و بررسی شد، افزود: در این جلسه تصمیمات لازم برای غذاهای سنتی مانند طراحی و تاکید بر اجرا اتخاذ شده است. و شدت نظارت». تا دو سه روز آینده نباید مشکل جدی برای انجمن ایجاد شود. اما به چنین نهادهایی نیاز است که کوچکترین وقفه ای ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: از مؤسسات بزرگ به ویژه تعزیرات خواسته شد تا با هوشیاری خود با جدیت شبکه های خود را تأیید کنند و در هر قید و بند، بازرسی و مراقبت جدی را به عهده گیرند. هیچ تولیدی نباید از توزیع شبکه منحرف شود.

وی ادامه می دهد: خوشبختانه در حال حاضر مشکلی با ماکارونی نداریم و در سایر محصولات نیز نباید مشکلی وجود داشته باشد. این تضمین می کند که شبکه شما را تماشا کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا