اجتماع و خانواده

تشریح شرایط راهپیمایی اربعین درتهران/پیشنهاد ارائه کارت واکسن برای دریافت مجوز تردد بین استانی

رئیس جمهور تهران شرایط سفر اربعین به تهران را برای در نظر گرفتن بقایای پیاده روی اربعین تشریح کرد و گفت: در ستاد ملی علیه تاج ، وی هیچ گونه پرداختی را در خصوص حفظ مراسم اعلام نکرد و مجوزی نیز صادر نشد ؛ اما سفر به یک مکان یک چیز است. بنابراین این سفر با همه شرایط برگزار می شود.

به گزارش تی تی آنلاین ، انوشیروان محسنی بندپی در پایان نشست نگهبان ولیعهد در تهران در جمع خبرنگاران گفت: گزارشات در جلسه امروز نشان می دهد که پس از 9 هفته متوالی از افزایش داده های کرونا ، ما به دنبال یک روند کاهش موفقیت آمیز چهار هفته ای هستیم. در کرونا آمار؟” اما هرگز نباید گفت که ما به ثبات رسیده ایم. بنابراین ، استفاده از پروتکل های مراقبت بهداشتی مشاهده شده ، استفاده از فاصله و ماسک ، باید در دستور کار قرار گیرد تا به نکات بعدی نپردازیم.

در استان تهران 9 میلیون و 352 هزار و 951 دوز واکسن در استان گزارش شده است: حدود شش میلیون نفر 621 هزار و 561 دوز اولیه و دو 731 میلیون دوز اولیه و دوم دریافت کرده اند. بدون شک ، حفظ محل تزریق واکسن 506 در استان تهران بسیار مهم است تا بتوانیم فرایند واکسیناسیون را تقویت کنیم و تمام منابع خود را برای استفاده از این امر در اختیار داریم.

استاندار تهران ادامه داد: در بحث واکسیناسیون بین کاهش بروز ، مرگ و میر و کاهش زمان عفونت با واکسن های تزریقی رابطه معنی داری وجود دارد. بنابراین ، ما باید انگیزه ایجاد کنیم تا افراد واکسینه شوند. در این زمینه ، ما پیشنهاد می کنیم افرادی که واکسیناسیون دارند می توانند به مقر تاج ملی سفر کنند. به عبارت دیگر ، به جای مجوزهای قبلی که توسط راهور و افسرانش صادر شده است ، باید واکسن هایی برای بازار بین استانی در نظر گرفته شود. همچنین می تواند در استخرهای شنا ، فضاهای باز و حتی مراکز خرید تازه وارد به عنوان یک طرح تشویقی برای افرادی که کارت واکسیناسیون دارند ، خدمات ارائه دهد.

رئیس جمهور تهران تأکید کرده است: استان تهران باید تا آنجا که ممکن است واکسیناسیون مزرعه را گزارش دهد و به این قسمت ، در صورت کمبود ، استانداران استان تهران باید کمک های لازم را به استان ارائه دهند. اکنون سه استان تهران به عنوان هدف اصلی گروههای واکسیناسیون در پشت مرکز استان قرار دارند. شهرستان قرچک با 50.2 درصد ، ورامین با 54.1 درصد و پاکدشت با 59.4 درصد از سایر ایالت ها که بیش از 60 درصد هستند ، عقب هستند که باید توسط آنها مانیتورها و حساب ها شمارش شود.

دوک تهران ، در سوی دیگر سخنرانی ، برگزاری سفر اربعین به تهران ، که مربوط به سفر بازماندگان است ، گفت: در یک مکان تفاوت وجود دارد. بنابراین این سفر با همه شرایط برگزار می شود. ابتدا فرمانداران قرچک ، ورامین ، پیشوا و پاکدشت برای جابجایی ساکنان این شهرها به شهر ری از هیچ وسیله نقلیه عمومی استفاده نکنند و فرمانداران به همراه نیروی انتظامی باید در این زمینه هوشیاری کامل داشته باشند. به بدون تردید ما در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی هیچ جامعه ای نخواهیم داشت.

وی ادامه می دهد: “مردم نمی توانند از مکانی به مکان دیگر نقل مکان کنند و همچنین بارهای عمومی نمی تواند ساکنان را جابجا کند.” هیچ جا نماز نخواهد بود ، مراسمی نخواهیم داشت که منجر به تجمع شود. بازماندگان در حال حرکت در مسیری 100 تا 600 متری هستند که کربلا از حضور در مراسم اربعین منع کرده است. این حرکت به طور مداوم در میدان امام حسین (ع) انجام می شود و نیاز به پروتکل های حفظ سلامت ، فاصله و استفاده از لاروها دارد. همچنین تبلیغات نباید در جاده باشد. در این زمینه ناجا و پلیس راهور باید همکاری لازم را داشته باشند. وضعیت ناپایدار و لغزنده است و برای وضعیت فعلی کار و کار زیادی شبانه روزی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مقایسه با هفته گذشته شاهد کاهش 12.4 درصدی در بیماران ، 14.8 درصدی ، 4.8 درصدی در بیماران و 18.9 درصدی در مرگ ها بودیم.

بندپی گفت: “با توجه به افزایش تعداد واکسن های تزریقی ، ما انتظار داشتیم بیش از 500000 دوز واکسن در روز داشته باشیم ، اما خروجی ما در حال حاضر 240،000 تا 260،000 دوز در روز است.” بنابراین ، باید مردم را متقاعد کرد که واکسیناسیون را به عنوان مشوق در نظر بگیرند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا