حوادث

تصاویری از زخم زلزله در لافت

شکارهای روستای بندر لافت قشم بر اثر زلزله 6.1 ریشتری هرمزگان آسیب دید که بیشتر آنها از لاستیک خود خارج شده و ترک های عمیقی را کشف کردند. شیشه های جلو اغلب در مورد تعمیر اضطراری آنها هشدار داده می شود.

به گزارش تی تی آنلاین، زلزله هرمزگان ساعت 2:02:07 بامداد شنبه 20 تیرماه رخ داد. کانون اصلی این زمین لرزه روستای «سایه خوش» در حوالی بندر خمر بوده و شدت آن 6.1 ریشتر بوده است. این زمین لرزه تاکنون پنج کشته و 84 زخمی برجای گذاشته است، خانه های زیادی ویران شده، آثار تاریخی نیز آسیب دیده است.

تحقیقات برای ارزیابی خسارت آثار تاریخی در استان هرمزگان هنوز تکمیل نشده و همچنان ادامه دارد.

گزارش اولیه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان حاکی از آن است که زلزله تنها به 50 آسیاب بندر لافت خسارت وارد کرده است. بادهای خمشی که قبلاً در اثر رطوبت و زلزله های گذشته آسیب دیده بود و ترمیم آنها به کندی انجام می شد و هشدارهای زیادی در مورد احیای ناگهانی آن داده می شد. تصاویری از تی تی آنلاین رسیده که نشان می دهد تعداد خطاهای باد ناشی از زلزله شنبه 20 تیرماه حذف شده است. بررسی میزان خسارت وارده همچنان ادامه دارد.

تصاویری از زلزله زخم در لافت

وضعیت بادهای انحرافی در نردبان زلزله 6.1 ریشتر روستای سایه خوش خمر بندر.

سهراب بناوند، مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: وی آن را مسجد جیمز لافت نیز نامیده است که در زلزله بندرخامر بامداد شنبه ویران شد. عوامل میراث فرهنگی هرمزگان نیز از تخریب کامل کلوت های روستای سایه روستای خوش که محور اصلی زلزله بود خبر دادند. هنوز گزارش کاملی از وضعیت سایر آثار در دسترس نیست، اما مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و تجارت هرمزگان گفت: با توجه به بزرگی زمین لرزه و پیامد پس لرزه ها، کارشناسان یگان حفاظت و میراث فرهنگی در حال بررسی هستند. نگران. دائما در حال کاوش

چند روز پیش در زمین لرزه دیگری قلعه المرزوقی روستای مغویه در حوالی بندرلنگه که رو به ویرانی بود دچار تخریب شدید شد.

تصاویری از زلزله زخم در لافت

بادگیرهای کرونا را ترک می کند و شناور می کند

تصاویری از زلزله زخم در لافت

قبلاً در مورد تعمیر و نگهداری خطرات باد معیوب که در اثر رطوبت و حرکات قبلی آسیب دیده اند، هشدار داده شده بود.

تصاویری از زلزله زخم در لافت

مسجد جامع لافت پس از زلزله بامداد شنبه 20 تیر

تصاویری از زلزله زخم در لافت

سقوط مسجد سرا جیمز از بندر لافت تاریخی در زلزله بندر خمر

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا