بین الملل

تصمیم آمریکا برای خارج کردن سامانه‌های پاتریوت از عربستان به مفهوم اختلاف دو کشور نیست

به گزارش گروه بین الملل «پترا نیوز» ، روابط بین ریاض و واشنگتن که بیش از 70 سال از آن بجا مانده است ، از جمله بحران کرانه نفتی قدرت های جهان است. این نفت در شرایطی تنش ایجاد می کند که روابط هماهنگ بین دو کشور تغییر نکرده است ، علی رغم اینکه نیاز به رفتار رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ و بی تفاوتی خانواده ترامپ نسبت به دستورات عربستان سعودی دارد.

اما بر خلاف ماهیت و شکننده بودن آنها از محوریت نفت ، این طرح سعودی ها ، فشرده سازی هماهنگ بین دو کشور و صنعت را فاش کرد ، به نظر می رسد به همین دلیل سرزمین جذابیت حجاز برای خرج کردن آن این است که این نفت دلار دلار آمریکا نیست.

بیشتر بخوانید:

در پشت صحنه ، برنامه آمریکا برای خروج از سیستم پاتریوت عربستان سعودی است

براساس گزارش رسانه های آمریکایی ، پدر و ضد واشنگتن پست از اسلحه عربستان سعودی خارج شده و ترامپ تهدید کرده است كه تماس تلفنی با ارتش آمریكا را پس بگیرد. با توجه به اینکه در رم ، دلایل ریاض بیمار ، باید اعتراف کنیم که اسلام دیگر قادر به تضعیف سعودی ها نیست ، آنها را در معرض تهدیدات مخالف با این آسیب پذیر قرار می دهد ، این هم استادشان است که راه را ادامه می دهد. اما مقاومت ، و همچنین عواقب آنها را دارد.

تصمیمات بی ثبات ترامپ

نصرت الله تاجیک ، کارشناس امور بین الملل ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “در ایالات متحده مسئله انتقال کالا از عربستان سعودی و عراق ، امکان انتقال از وسط گزارش و پنتاگون واکنش نشان می دهد یا کاخ سفید است.” دادن به او ، نه در این مکان. اینکه این بسیار بد است ، برای ارائه به توصیut سلام و احترام به رئیس جمهور دونالد ترامپ و اجرای انسانی که من از آن در تصمیماتی که گرفته شده تغییر یافته است ، برای بیشتر اوقات در زمان لغو یا لغو یا اجرای آن.

نصرت الله تاجیک

وی افزود: موارد بسیاری در مورد ترامپ وجود دارد که لغو یا اصلاح سیاست ها و آخرین آن است که نیروهای خود را از خاک سوریه خارج کند و برخی از نیروهای خود را به مرز عراق منتقل کند و سرانجام تحت فشار شورای و فرماندهان قرار گیرد. آمریكا از برنامه خود عقب نشینی كرده است و می گوید باید از ارتش حمایت كند و سوریه از حضور نظامی خود در خاك و زبان ادامه دهد.

تاجیک تأکید کرد که دولت آمریکا در ارزیابی صحیحی از تصمیماتی که باید گرفته شود. موضوع انتقال سلاح مهم ضد پدر موضوع گزارش رسانه ها است ، در صورت تمایل ، و ما باید ببینیم که در این زمینه به برنامه ریزی عملیاتی تبدیل می شویم. اگر این مورد باشد به نظر نمی رسد که ممکن است بیش از حد ارزیابی شود. به همین دلیل ، این حاشیه در متن تاریخ طولانی روابط آمریکا و عربستان سعودی به وجود می آید.

پدر عربستان سعودی

سیستم های ضد موشکی کشور

“مسائل بین المللی باتجربه گفت:” عربستان سعودی یکی از مهمترین منطقه با سیاست خارجی سخت آمریکا است. ” این امکان وجود دارد که در مقطعی از زمان بین دو کشور برقرار شود و سایرین در تضاد منافع دو کشور نباشند همچنین دلایل راهبردی هستند و مواردی که بر کاربردها تأثیر نمی گذارد.

وی ادامه داد: “در حال حاضر ایالات متحده و عربستان سعودی کوه زیتون بر روی نفت است. این امر باعث ایجاد مزاحمت بین ترامپ و دولت سعودی می شود ، اما به دلیل روابط استراتژیک بین دو کشور ، سرمایه گذاری های سعودی زیادی در آمریکا وجود دارد.” وی گفت: با توجه به لابی های آنها در واشنگتن ، 600 ، تضاد منافع نمی تواند نقشی در روابط هماهنگ اجباری بین دو کشور داشته باشد.

ایالات متحده همچنان به جیب عرب نگاه می کند

تجهیزات و تجهیزات ضد نظامی در تجهیزات عربستان سعودی با نفت آرامکو و هواپیماهای بدون سرنشین ویتنامی انصارالله مورد حمله قرار می گیرد. در همین زمان ، سعودی های ایالات متحده از ساختار ضعیف این کشور انتقاد کردند. خطبه ها به حدی رسیده است که رسانه ها گزارش می دهند و دلایل ایجاد ایالات متحده و عربستان سعودی. ایالات متحده از نقض حقوق بشر سعودی بویژه در برابر ترور فعال جمال خاشقجی عربستان سعودی در خاک تایلند به شدت انتقاد کرده است.

اتوبوس حامل حمله تاجیکستان در کودکان تایلندی سعودی و سایر جنایات مرتکب شده توسط دولت ائتلاف باعث شد تا قانونگذاران آمریکایی از پادشاهی عربستان سعودی انتقاد کرده و از ترامپ و ترامپ حمایت کنند. در همان زمان خواستار عقب نشینی قانونگذاران آمریکایی از سلاح از روابط ایالات متحده با عربستان سعودی یا در عربستان سعودی شد. وال استریت ژورنال ، و او به سلاح خود گفت ، که از موشکهای پدافند هوایی فاصله دارد ، خمپاره 12 تاد در خاک عربستان سعودی باقی مانده است. به نظر من ، این یک تغییر چشمگیر است.

جرم ویتنام

جوان ویتنامی که به دلیل محاصره و ائتلاف سعودی دچار سوء تغذیه می شود

وی گفت: “عاملی كه به ویژه برای برنامه مدیریت حائز اهمیت است می تواند ترامپ و سلاح وی را توجیه كند یا از میدان نیروی سعودی كه وعده كاهش هزینه ها را صادر می كند ، خارج شود و شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور آمریكا باشد.” بود. در همین راستا ، مردم آمریکا برای ادامه حضور وی در کاخ سفید برای مدتی و فقط قبل از شعار کاهش هزینه های نظامی رأی دادند. از طرف دیگر ، در تأمین مالی این هزینه از طریق سرزمین های عرب سربازان ، و دیگری از طریق ترامپ از نمادها ، عبور کنید ، اگر به اینها گوش فرا دهید ، دو شعار ، پله ها را به سمت آنها بکشید ، مخرج مشترک آن است که ترامپ می خواهد تلاش خود را برای کاهش هزینه های خود از بین ببرد و سپس آنها را نسبت به عرب ها ، سرزمین ها ، مجبور کنند ، تا کنون برای حفظ امنیت خود بنابراین کشورهای عربی که به ایالات متحده می دهند دارای یک سیستم پدر هستند.

ترامپ سلمان '

دونالد ترامپ – محمد بن شلمان

وی گفت: “عربستان چاره ای جز پرداخت هزینه تسلیحات آمریکا ندارد.” نشان داده شده است که آنها در سال میلیاردها دلار هستند ، در حین خیرخواهانه خریدار از اسلحه خود ، اسلحه برای خودشان استفاده می کنند و آنها نمی خواهند مجبور به استفاده از فناوری های سطح بالا باشند. به نظر من اعتقاد ندارد ، به طوری که در عصبانیت و او خود محور است ، ترامپ در رسانه ها دیده می شود ، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ، کشوری است که توانست با استفاده از نمایندگان جمهوریخواه شارژ کند و سلاح های بیشتری را به سعودی ها در ایالات متحده آمریکا بفروشد. این می تواند بخش قابل توجهی از ایجاد شغل در ایالات متحده باشد و انتقال اسلحه به عربستان سعودی را توجیه می کند.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد ، اما در ایالات متحده برنامه ای برای دستیابی به سلاح اعم از پدر و خروج از عربستان سعودی برنامه ریزی نشده است.

تاجیک گفت: “برخی از تحلیلگران اقدام ایالات متحده برای قرار دادن پیام در چراغ سبز ایران را توصیف کرده اند که فکر نمی کنم این کار درستی باشد ، زیرا این یک روابط توافق عقب بین عربستان و ایالات متحده است.” ایالات متحده معتقد نیست که عربستان سعودی از حمایت عربستان سعودی حمایت می کند و از سیاست خارجی آمریکا در قبال منطقه عربستان سعودی استفاده می کند ، اما به دلیل کاهش هزینه ها و مسائل کوچکتر مانند قیمت نفت بر روی شکایاتی مانند اختلافات قابل تغییر نیست ، سطح در توافق هماهنگ بین دو کشور.

وی گفت: “یکی از دلایلی که چنین تغییراتی ممکن است تغییر ساختار سخت افزار و نرم افزار باشد.” “علاوه بر این ، ایالات متحده برخی از عربستان سعودی را در عراق دارد و دید که برخی از پایگاه های آن به عراق داده می شود و نه با زور.” سیستم پدافند هوایی ال پایگاه تاجی به پدر و او منتقل شدند. تحلیلگران ، من معتقدم که ترامپ دو قدم در راستای شعارهای انتخاباتی ، “کاهش هزینه و گرفتن هزینه های نظامی کشورهای عربی” ، برداشته و سعی می کند که قرص را به سختی تغییر دهد تا افزایش یابد.

نصرت الله تاجیک

نصرت الله تاجیک گفت: “احساس من این است که ترامپ به دنبال یک و مدیریت متمرکز است ، اما اگر او در زمین حرکت کند ، که در آن حرکت کند یا در آن حرکت کند ، که اتخاذ کرده است ، او تعیین می کند ، تا بتواند انتصاب سعودی ها را با صنعت همه ملل و در بازارهای نفت و مناطق دیگر و رابطه با” کنترل کند. . و این که مأموریت سعودی خاشقچی به عربستان سعودی در استانبول فروخته می شود ، ترک چهره ننگ و غیرقابل انکار غیرقابل انکار است و می توان تصویری بد از غرب ، به ویژه ایالات متحده ، برای کمک به افکار عمومی ریاض در جهان گذاشت. این اقدام عربستان سعودی موجب خواهد شد که قانونگذاران آمریكا فشارهایی را به ترامپ وارد كنند كه پیچیده است و باید علیه یمن و قتل افراد بی گناه آزاد باشد.

وی گفت: “زیرا این حرفه ای است که ترامپ یک تاجر است که در تلاش است تا از منافع خود در زمینه و اسلحه محافظت کند ، و همچنین از قدرت خود برای پیگیری منافع ایالات متحده برای عربستان سعودی استفاده کرد.”

تاجیکی نتیجه گیری کرد: “ما باید به خاطر داشته باشیم که هیچ تغییر استراتژیک خاصی در روابط بین عربستان سعودی و ایالات متحده وجود ندارد ، ما باید تلاش کنیم تا مسائل منطقه ای را در این محله و به عنوان خارجی حل کنیم.”

پیام انتهایی / 4106/4033 /

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا