بین الملل

تظاهرات معترضان علیه نتانیاهو در تل‌آویو و قدس اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین تی تی آنلاین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند که تظاهرات گسترده‌ای در مرکز تل‌آویو علیه نتانیاهو برگزار شده است.

تظاهرات کنندگان از کابینه این رژیم خواستند هر چه سریعتر به توافقی برای آزادی اُسرا در غزه دست یابند.

همچنین تظاهرات گسترده‌ دیگری در برابر منزل نتانیاهو در قدس اشغالی برگزار شده است.

تظاهرات کنندگان در شعارهای خود خواستار برکناری نتانیاهو برگزاری انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی شدند.

 

روند اعتراضات خانواده‌های اسرای اسرائیلی از هفتادمین روز جنگ علیه غزه، شدت بیشتری گرفته و مخالفان ادامه جنگ چندین بار در میدان کاپلان مرکز تل‌آویو تجمع کرده و یا در مقابل مقر وزارت جنگ اسرائیل دست به تظاهرات زده‌اند.

حالا که 120 روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی می‌گذرد، فشارها به کابینه بنیامین نتانیاهو افزایش یافته است؛ معترضان با شعارهای «توافق فوری» به وزارت جنگ فشار می‌آورند تا حملات علیه غزه را که جان اسرای خودشان را تهدید می‌کند و تاکنون بسیاری از اسرائیلی‌ها را کشته، متوقف کنند.

در سایه تداوم مذاکرات حماس و تل‌آویو توافق آتش‌بس با میانجی‌گری‌های دوحه، سخنگوی وزارت امور خارجه قطر ماجد الانصاری تاکید کرده که «اسرائیل با طرح پیشنهادی برای آتش‌بس در غزه موافقت کرده و منتظر تایید حماس هستیم».

اما بنابر گزارش رسانه‌های عبری این اخبار امیدوارکننده برای اسرائیلی‌ها کافی نبوده و اظهارات تحریک‌کننده نتانیاهو آن‌ها را دوباره به خیابان می‌آورد. او در آخرین اظهارات خود گفته نه جنگ علیه غزه را متوقف می‌کند و نه حاضر به آزادی هزاران اسیر فلسطینی خواهد بود.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل هم در واکنش به این موضع‌گیری‌ها و به نقل از منابع آگاه از روند مذاکرات برای مبادله اسرا، تاکید کرد که اظهارات نخست وزیر به تلاش‌ها برای توافق ضربه خواهد زد.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا