بین الملل

تلاش کشاورزان فرانسه برای محاصره بازار بین‌المللی رانژیس

اعتراضات کشاورزان فرانسوی امروز (چهارشبنه) همچنان ادامه داشت و آن‌ها سعی کردند با محاصره یک بازار استراتژیک، فشار بر دولت فرانسه را بیش از پیش کنند.

به گزارش تی تی آنلاین، کشاورزان معترض فرانسوی که محاصره پاریس را از دوشنبه آغاز کرده‌اند، کاروانی متشکل از بیش از ۲۰۰ تراکتور را به سوی بازار بین‌المللی «رانژیس» روانه کرده‌اند تا این مرکز استراتژیک فرانسه را محاصره و عرصه را بر دولت این کشور تنگ‌تر کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، خواسته‌های کشاورزان فرانسوی شامل دستمزد بیشتر، کاهی مقررات دست‌وپاگیر و امنیت بیشتر در برابر رقبای خارجی است.

بزرگترین اتحادیه کشاورزی فرانسه (FNSEA) اعلام کرده است که کشاورزان انتظارات بسیار بزرگی دارند و امکان تحقق تمامی خواسته‌های آنان در لحظه ممکن نیست. این اتحادیه کشاورزان را به صبر و تعقل توصیه کرده است.

با این وجود، امروز (چهارشبنه) ۱۸ تن که سعی داشتند مسیرهای منتهی به بازار بین‌المللی رانژیس را مسدود کنند، به اتهام «اختلال در آمدوشد» بازداشت شدند.

این بازار دومین بازار بزرگ جهان در حوزه فروش عمده محصولات غذایی است و برای جمعیت ۱۲ میلیونی منطقه پاریس، یک مرکز حیاتی توزیع مواد غذایی است.

پلیس فرانسه در حالی از بازداشت ۱۸ کشاورز معترض خبر داد، که «گابریل اتل»، نخست‌وزیر فرانسه امروز در نطق خود در مجلس این کشور از کشاورزان خشمگین حمایت کرد و قول کمک‌های نقدی اضطراری و کنترل مواد غذایی وارداتی را داد.

نیروهای پلیس فرانسه پیرامون این بازار سعی دارد با ۲۰۰ تا ۳۰۰ تراکتور با معترضان مقابله کرده و اجازه دسترسی به بازار را به آنان ندهد.

«ژرالد دارمنن»، وزیر کشور فرانسه به معترضان هشدار داده است که از بازار رانژیس، فرودگاه‌های پاریس و شهرهای بزرگ فرانسه دوری کنند.

فرانسه، نقطه کانونی نارضایتی روستاییان در سرتاسر اروپا بوده و موجب آغاز اعتراضاتی در آلمان، لهستان، رومانی، بلژیک و ایتالیا شده است. کشاورزان اسپانیایی نیز اعلام کرده‌اند که به این جنبش اعتراضی خواهند پیوست.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا