حوادث

تلف شدن ۱۵۰ گوسفند در آتش‌سوزی دامداری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران از تلف شدن حدود 150 راس گوسفند در مزرعه در آتش سوزی خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت وگو با تی تی آنلاین وی در خصوص هر حادثه گفت: ساعت 13:43 امروز یک فقره آتش سوزی در مزرعه ای در جاده قم روستای جعفرآباد به اداره ایمنی و آتش نشانی 125 تهران و دو ایستگاه سامانه اعلام شد. بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

ادامه می دهد: محل حادثه منطقه ای به وسعت 500 متر بوده که دور تا دور آن را نرده های فلزی احاطه کرده است. در این استان تعداد زیادی گوسفند بازداشت شدند.

وی گفت: دور تاج های ضایعات زیادی دور نرده ها نصب شده و در طرف دیگر قرنیزها، درختان و صندوق های زیادی نگهداری می شود. معلوم نیست زباله در این مکان ریخته شده است یا برای تقویت پدافند انجام شده است. بیشتر پس از بررسی اعلام خواهد شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش به دو طرف سرایت کرده است. این باعث شد که گوسفند در چند دقیقه اول روی زمین بمیرد. همانطور که مشاهده می شود حدود 150 حیوانی که در منطقه حضور داشتند در مراحل اولیه جان خود را از دست دادند و به زمین افتادند.

تلف شدن 150 راس گوسفند در آتش سوزی دام

عواید: آتش نشانان به سرعت آتش را خاموش کردند و مقرر شد به دلیل دود غلیظ و حجم زیاد شعله، گوسفندان از بین بروند.

ملکی گفت: جلال عملیات خود را انجام دادند و محل را به استاد تحویل دادند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در جایی که حیوانات نگهداری می‌شوند، حتی در خانه‌هایی که حیوانات نگهداری می‌شوند، وقتی در بسته هستند و نمی‌توانند فرار کنند، در نتیجه مواد اطراف خود را حفظ نمی‌کنند، مانند آتش‌سوزی. آنها نابود خواهند شد. اگر مشتریان از آن استفاده می کنند، ممکن است از ستون های غیر قابل اشتعال برای این منظور استفاده کنند.

تلف شدن 150 راس گوسفند در آتش سوزی دام

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا