فرهنگ و هنر

تهیه‌کنندگان ۳ فیلم جشنواره با اکران آنها موافقت نکرده‌اند

تی تی آنلاین/خراسان رضوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تهیه‌کنندگان فیلم‌های تمساح خونی، بی‌بدن و صبحانه با زرافه‌ها برای اکران موافقت نکرده‌اند و در حال رایزنی هستیم. تا به این لحظه موفق نشده‌ایم که تهیه‌کنندگان را همراه کنیم.

محمد حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تی تی آنلاین درباره استقبال مردم از فیلم‌های جشنواره فجر در مشهد، اظهار کرد: تمام سینماهای مشهد میزبان فیلم‌های جشنواره هستند و هر سینمایی با توجه به اقتضائات و امکانات از ۲۲ فیلم جشنواره دست کم پنج فیلم را اکران می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فیلم‌ها در تهران زودتر اکران می‌شوند، نظرهای کارشناسان، منتقدان و بازخوردهای افراد در فضای مجازی بر انتخاب مردم موثر خواهد بود. بعضی از فیلم‌ها با مخاطب زیاد و برخی دیگر با تعداد مخاطب کمتر اکران می‌شود. این امر نشان می‌دهد که مردم با دقت فیلم‌ها را دنبال می‌کنند و پیگیر اخبار جشنواره فیلم فجر هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: هرچه جلوتر برویم تعداد مخاطبان با توجه به تعطیلاتی که پیش‌ رو داریم، افزایش پیدا می‌کند. همچنین اتفاق خوبی که در دهه فجر امسال رخ داد، برگزاری فوتبال است که کاملاً بر حضور مردم در سینما موثر بوده، فوتبال در تمام سینماهای مشهد پخش می‌شود و تمام بلیت‌ها فروخته شده است.

وی افزود: مردم با تعصب به کشور و هویت ملی‌شان علاقه دارند که به صورت جمعی شاهد افتخارآفرینی بازیکنان فوتبال باشند. این امر سبب شده است که سانس فیلم‌های جشنواره را تغییر دهیم تا مردم بتوانند فوتبال را در سینماها تماشا کنند.

انتهای پیام

انتشارات علوم هنری

با استفاده از کلماتی بازیگوش و خلاق، تصویرسازی واژه‌ها را ترقی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا