توصیه سرپرست حجاج ایرانی؛ آماده حل مشکلات احتمالی باشید

توصیه سرپرست حجاج ایرانی؛ آماده حل مشکلات احتمالی باشید

نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت از مسئولان مختلف بخش‌های ستاد مکرمه خواست که تدابیر لازم را برای جلوگیری از هرگونه اتفاقات پیش‌بینی نشده اتخاذ کنند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت چهارشنبه شب(16 خرداد) در جلسه مسئولان ستاد مکه مکرمه که با حضور رئیس سازمان حج و زیارت و رئیس ستاد عملیات حج 1403 تشکیل شد در سخنانی خواستاراتخاد تدابیر لازم، برای آمادگی جهت حل مشکلات احتمالی شد و گفت: هیچ برنامه‌‌ای بدون نقص نیست، چراکه ممکن است در مرحله اجرا، مجریان امر یا زائران به صورت کامل توجیه نباشند لذا باید تمامی مسائل و راهکارها از قبل شناسایی و تدبیر شود.

وی گفت: ‌ در زمانی که با تحریم‌های ظالمانه دشمنان مواجه هستیم، لازم است یک الگوی مناسب اجرا و مدیریت تعریف شود و تمامی  مجریان از آن تبعیت نمایند. خداوند متعال نیز کمک‌های خود را دریغ نخواهد کرد.

سرپرست حجاج ایرانی در سرزمین وحی تاکید کرد: تلاش کنید با توکل به خدا، وظیفه خود را به خوبی انجام دهید. همه کارها را تا آخرین مرحله به سرانجام رسانید تا رضایت زائران را به همراه داشته باشد. نقص در کارها تمامی زحمات و تلاش‌ها را زیرسئوال می‌برد.

وی افزود: انتقال زائران ایرانی از مدینه به مکه و بالعکس با قطار یک تصمیم و حرکت شایسته و مهمی بود که با نظم و آرامش و تدبیر صورت گرفته و تحسین و تقدیر تمامی زائران را درپی داشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب در پایان با اشاره به برخی امور اجرایی و فرهنگی بر پیشرو بودن برنامه‌های حج امسال نسبت به سال گذشته اشاره و از تلاش تمامی خادمان ضیوف‌الرحمن تشکر کرد.

در این نشست مسئولان بخش‌های مختلف ستاد مکه مکرمه از جمله اسکان ، تغذیه و تدارکات، حمل و نقل و… گزارشی از وضعیت موجود ارائه کردند. همچنین بررسی تدابیر اتخاذ شده برای اسکان زائران در ایام تشریق در چادرهای عرفات و منا از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

دکمه بازگشت به بالا