ورزش

جدایی مجیدی جدی شد؛ فرهاد شبانه رفت

این قهرمانی در شرایطی رقم خورد که آبی ها سال ها از جام حذفی بودند و به همین دلیل شور و هیجان زیادی در اتاق وجود داشت.

نمازخانه ای بر سر داشتند. آنها لباس های خود را عوض کردند و پیراهن های آبی که شماره 10 روی آن حک شده بود را پوشیدند که قهرمانان لیگ برتر تمام دوران را آبی نشان دادند و به زمین رفتند.

فرهاد مجیدی آخرین نفری بود که وارد اتاق سرداب شد. هنگامی که به خانه رسید، شاگردانش را در آغوش گرفت، از او به خاطر پشت سر گذاشتن یک فصل سخت و طاقت فرسا برای قهرمانی آبی ها تشکر کرد و خطاب به آنها گفت: “شما بهترین از همه بودید، عالی هستید و من به آنچه من افتخار می کنم افتخار می کنم. تا این فصل، سرمربی تیم شما بوده است!

بازیکنان استقلال پس از یک جشن مفصل در اتاق نمازخانه از پله ها بالا رفتند و به زمین رسیدند. در آنجا با آواز توپ، نیروهایش را بالا می برد.

بازیکنان معدن استقلال که تشکیل داده بودند و با کسب مدال آماده بودند تا جام قهرمانی را بالای سر ببرند. در لحظه صعود از شاهزاده ونیزی، ورا غفوری، انفجاری به سمت ورودی ورزشگاه آزادی رانده شد.

شاید نه، قطعا احساسی ترین صحنه فرهاد مجیدی در شادی اشک بود. وقتی نامش را اعلام کرد از او متنفر بود و با رسیدن به سکوی قهرمانی اشک ریخت. فرزاد مجیدی و بیژن طاهری کسانی بودند که بزرگراه عمومی را در آغوش گرفتند.

مجید با دستانش بر سینه ایستاد و روزنامه تایمز را بررسی کرد و همه کارهایش را بازگو کرد. او فشار زیادی را روی شانه هایش احساس می کرد و به همین دلیل در لحظه کسب مدال اشک می ریخت تا همه بدانند برای رسیدن به این جام چه سختی هایی را متحمل شده است!

شاید خیلی ها بپرسند که چرا فرهاد مجیدی در نشست خبری حضور نداشت، پاسخ روشن است; وقتی بازی تمام شد، همه برای شرکت در مسابقات قهرمانی آماده شدند و هیچکس به او نگفت که اتاق مطبوعات برای صحبت با مربی قهرمان آماده شده است!»

هنگامی که حامیان مسئول بودند، همه اعضا به اتاق سرداب بازگشتند. وقت رفتن بود؛ مجیدی دست ساکش را گرفت و موفق شد پیاده شود! وقتی به او گفته شد در نشست خبری شرکت کند، صالح مصطفوی او را مورد بازرسی قرار داد و از او خواست تا این کار را انجام دهد و او ورزشگاه آزادی را ترک کرد.

حرف ها و حرف های زیادی درباره آینده فرهاد مجیدی زده شد. ماندن او در استقلال یا ترک تیمش پس از قهرمانی در لیگ برتر به دغدغه اصلی هواداران استقلال تبدیل شده است. هوادارانی که از شام پشت بام در آبی با مربی مورد علاقه خود همه رویاهای خود را زیر و رو می کنند!

گفته می شود مجیدی سال بعد از قهرمانی استقلال در لیگ برتر، پیشنهاد آموزش از خلیج فارس دریافت کرده است. پیشنهادی که مدت ها پیش به دست او رسیده و شاید بتواند برای سومین بار استقلال را ترک کند!

مجیدی استقلال الغرافه در زمستان 1390 سال ها راهی الغرافه شد. انتقال ناموفق بود و چند ماه بعد دوباره آبی شد! دو سال بعد در آبان ماه و در حالی که چند هفته تا پایان لیگ برتر باقی مانده است، مجیدی اعلام کرد که به عنوان یک بازیگر برای همیشه از فوتبال جهان خداحافظی کرده است.

مجیدی در بیانیه خداحافظی خود نوشت: «من مثل آن آدم هایی نیستم که همیشه آزادی را مدیون خودشان هستند یا در نبود آزادی، تواضع می خواهند.

حالا باید ببینیم مجیدی استقلال در روزهای آینده فقط می رود یا هواداران را در این فصل غافلگیر می کند.

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا