اقتصادی

جزئیات جدید از برخورد با پرونده رشوه راه‌آهن دولت دوازدهم

سرپرست روابط عمومی راه‌آهن گفت: برای اولین بار در تاریخ راه آهن، اشخاص و شرکت‌های رشوه دهنده از معامله با دستگاه‌های دولتی محروم شدند. 

به گزارش تی تی آنلاین، جلال مختاری گفت: برای اولین بار در تاریخ راه آهن طی نامه مدیر عامل راه‌آهن دولت سیزدهم به رئیس سازمان اداری و استخدامی بر اساس آیین نامه مبارزه با رشوه مصوب هیات وزیران و قانون مدیریت خدمات کشوری و نامه سازمان اداری و استخدامی به کلیه دستگاه‌های کشور، اشخاص و شرکت‌های رشوه دهنده برای همیشه از معامله با کلیه دستگاه‌های دولتی محروم شدند.

به گزارش راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مختاری افزود: با دستور و پیگیری مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و با همکاری مشترک راه‌آهن و سربازان گمنام امام زمان (عج)، مدیر مالی راه‌آهن در دولت گذشته به جرم دریافت رشوه دستگیر، محکوم و مجازات شد.

سرپرست روابط عمومی راه آهن همچنین درباره اشخاص حقیقی و حقوقی محکوم شده در این پرونده گفت: اشخاص و شرکت‌های رشوه‌دهنده یعنی شرکت ریل پرداز سیر و شرکت ریل ترابر آریا و همچنین آقایان فرهنگ طلوعی، مهدی جلالی، اسماعیل اویسی، ابوالفضل نقاشی و سید غلامرضا کاظمی نیز شناسایی، محکوم و مجازات شدند.

به گزارش تی تی آنلاین، پیش از این میعاد صالحی – مدیرعامل راه‌آهن – گفته بود پرونده رشوه و ارتشا یک شرکت خصوصی پیگیری شد و هر دو طرف محکوم شدند و این افراد بر اساس قانون به سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه معرفی شدند که به هیچ وجه در دولت با آن‌ها قراردادی بسته نشود. اقدامی که به اذعان معاون سازمان امور استخدامی در طول تاریخ جمهوری اسلامی تاکنون صورت نگرفته بود و از این ظرفیت قانونی استفاده نشده بود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا