حوادث

جزئیات حکم پرونده متروپل اعلام شد

کلانشهر داستان 10 که در خیابان امیری آبادان قرار دارد، دوم خردادماه امسال فروریخت و چند شهروند در این حادثه جان خود را از دست دادند. بلافاصله پس از این حادثه حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای رئیس قوه قضائیه دستورات ویژه ای در خصوص بررسی ابعاد این حادثه و رسیدگی فوری صادر کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، قاضی به معاون اول قوه قضائیه دستور داد تا نسبت به تکمیل سریعتر تحقیقات پیرامون حادثه کلانشهر آبادان، اطمینان لازم را به عمل آورد تا پرونده هر یک از افراد تا حد مقصر این حادثه باشد. حادثه. طبق قانون تبرئه شد

همچنین با توجه به اهمیت موضوع، دادستان کل منطقه به دادستان استان خوزستان دستور تسریع در رسیدگی و نظارت بر این پرونده را صادر کرد و به نمایندگان ویژه دادستانی کل کشور دستور رسیدگی و تهیه گزارش جامع داد. همه چیز درباره این روایت که در 30 صفحه تهیه و در اختیار رئیس قوه قضائیه قرار گرفت.

9 تیرماه، دادرسی پرونده متروپولیتن حادثه با 21 متهم صادر و توسط قاضی میثم ایمانی به شعبه 101 دادگاه کیفری اهواز معرفی شد.

جلسه رسیدگی به این پرونده طی جلساتی در تاریخ 11 مرداد و 11 مرداد برگزار شد و اظهارات اولیای دم و دفاعیات متهمان و وکلای مدافع استماع شد.

روز سه شنبه 8 شهریور ماه، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری با خبرنگاران به بخشی از احکام صادره از سوی متهمان این پرونده اشاره کرد.

بر اساس رای صادره از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری یک اهواز، تمامی ۲۱ متهم پرونده قتل عمد به دلیل عدم تمکین به قوانین دولتی و مصونیت قتل ۴۳ نفر (۳۶ مرد و ۷ ساختمان) هستند. زنان) و مجروح شدن 13 نفر به 3 سال حبس تعزیری محکوم شدند که با احتساب روزهای گذشته بازداشت و انتشار حکم قطعی از سوی رسانه ملی به مجازات درجه پنج محکوم شدند.

بقیه احکام متهمان در دست بررسی است.

1- امین تقوی فر فرزند عبدالامام رئیس هیئت مدیره شرکت فنی مهندسی پویان صنعت سبز کویر به مدت 2 سال محرومیت از کار در حرفه مرتبط با ساخت ماشین آلات (طراحی، نظارت، اجرا و تامین برخی خدمات مرتبط و غیره) دارای مجوز و محرومیت زدایی و محکوم به عضویت در سازمان نظام مهندسی شد. همچنین دو و نیم درصد به پرداخت مهریه پدر و مادر متوفی و ​​مجروح شدن بر اثر تصادف محکوم شد.

2. امیر اسماعیلی وردنجانی فرزند محمدعلی مدیر و عامل فنی شورای برق توسط شهرداری آبادان به 2 سال انفصال از دستگاه دولتی محکوم شد. همچنین دویست و نیم در این حادثه تا حدی محکوم شد.

3- عبدالرضا نادریان فر فرزند هریش رئیس نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان آبادان به مدت 2 سال محرومیت از مشاغل مرتبط با ساخت ماشین آلات و غیره) و به ابطال پروانه محکوم شد. و حذف از گروه شاغل در سازمان نظام مهندسی. او همچنین در دو درصد تصادفات مجرم شناخته شده است.

4- سعید پارسافر فرزند بشیر به عنوان مشاور طراحی و ساخت به مدت 2 سال از کار در حرفه مرتبط با مهندسی (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط و غیره) محروم گردید. او همچنین در دو درصد تصادفات مجرم شناخته شده است.

5. محمد قنبر دزفولی فرزند محمدحسن به عنوان طراح و مشاور ساخت به مدت 2 سال از کار در یک حرفه مرتبط با ساخت و ساز مهندسی (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط و …) محروم شد. خودش محکوم است او همچنین در دو درصد تصادفات مجرم شناخته شده است.

6- محمودرضا شیرازی فرزند محمدکاظم شهردار سابق آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. همچنین یک و نیم درصد نیز در این حادثه محکوم شدند.

7. حسین حمیدپور فرزند عبدالغنی شهردار وقت آبادان به 2 سال انفصال از مناصب دولتی و دولتی محکوم شد. همچنین یک و نیم درصد نیز در این حادثه محکوم شدند.

8- علیرضا بازفت فرزند غلامرضا در سمت سرپرست شهرداری آبادان به 2 سال انفصال از مشاغل دولتی و دولتی محکوم شد. همچنین یک و نیم درصد نیز در این حادثه محکوم شدند.

9. عیسی محمدپور فرزند محمدعلی به عنوان معاون فنی و عمران شهری شهرداری منطقه آبادان به 2 سال انفصال از دولت و خدمات عمومی محکوم شد. همچنین یک و نیم درصد نیز در این حادثه محکوم شدند.

10- خرم مولایی سفید دشتی فرزند امان الله به عنوان سرپرست شهرداری منطقه آبادان به 2 سال انفصال از دولت و خدمات عمومی محکوم شد. همچنین یک و نیم درصد نیز در این حادثه محکوم شدند.

11- فرهاد میاحی فرزان مدیر وقت شهرداری منطقه آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. همچنین 1 درصد در این حادثه مقصر شناخته شدند.

12- مهدی ذوکی فرزند محمود به عنوان معاون فنی و عمران شهری شهرداری منطقه آبادان به 2 سال انفصال از دولت و خدمات عمومی محکوم شد. همچنین 1 درصد در این حادثه مقصر شناخته شدند.

13. محمد حویزاوی فرزند مجید شهردار سابق آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. همچنین نیم درصد متهم نیز در این پرونده گرفتار شده است.

14. جد فریبرز فرزند هرمز به عنوان معاون عمران و ساختار شهری منطقه یک شهرداری آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. همچنین نیم درصد متهم نیز در این پرونده گرفتار شده است.

15- علیرضا بچاری فرزند مرداو به 2 سال انفصال از مشاغل دولتی و دولتی از سمت سرپرستی شهرداری آبادان محکوم شد. همچنین نیم درصد متهم نیز در این پرونده گرفتار شده است.

16- محمدحسن حیاتی فرزند محمدعلی به 2 سال انفصال از دستگاه های دولتی و دولتی به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری آبادان محکوم شد. همچنین نیم درصد متهم نیز در این پرونده گرفتار شده است.

17. امید طاها زاده فرزند عبدالامام به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری آبادان محکوم شد. همچنین نیم درصد متهم نیز در این پرونده گرفتار شده است.

18- آقای سید جمال الدین موسوی فرزند سید ابوالحسن به عنوان مدیر مهندسین مشاور نقشیاد به مدت 2 سال از فعالیت در حرفه های مرتبط با ساخت ماشین آلات (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط، محرومیت از کار و فعالیت) محکوم شدند. و غیره) در سازمان نظام مهندسی محکوم شد. همچنین نیم درصد متهم نیز در این پرونده گرفتار شده است.

19- محسن وزیری قنات نوی فرزند مراد به عنوان مشاور طراحی و ساخت به مدت 2 سال از کار در حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط و …) محروم و محکوم شد. رد. مجوز استفاده و محرومیت از عضویت در سازمان نظام مهندسی محکوم است. همچنین نیم درصد متهم نیز در این پرونده گرفتار شده است.

20- محمدرضا صالحی وانانی فرزند حسن، رئیس دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان آبادان به مدت 2 سال از فعالیت در مشاغل مربوط به ساخت ماشین آلات، خدمات مرتبط و … محروم و ابطال شد. مجوز و محرومیت از عضویت این اثر در سازمان نظام مهندسی را محکوم کرده است. همچنین نیم درصد متهم نیز در این پرونده گرفتار شده است.

21- محمد خواجه پور فرزند ابراهیم ناظر ساختمانی به مدت 2 سال انفصال از مشاغل مرتبط با ساخت و ساز مهندسی (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط و …) محکوم شد. همچنین نیم درصد متهم نیز در این پرونده گرفتار شده است.

همچنین برای اداره دادگاه 75 درصد کمک هزینه به وراث مرحوم حسین عبدالباقی فرزند محمد حسن پرداخت می شود.

رأی صادره خودبخود و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر استان خوزستان می باشد.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا