فرهنگ و هنر

جزیره شاد سن ایچ، فضایی برای یادگیری کودکان، به باغ کتاب آمده است

جزیره شاد سن ایچ، فضایی برای یادگیری کودکان، به باغ کتاب آمده است

سن ایچ، فضایی را تحت عنوان «جزیره شاد سن ایچ» در باغ کتاب تهران پیاده‌سازی کرده است که در آن کودکان می‌توانند علاوه بر یادگیری مسائل محیط زیستی و بازیافتی، از فضای این جزیره که برآمده از سریالی انیمیشنی با همین نام است لذت ببرند.

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، به گزارش دی‌ام برد، «جزیره شاد سن ایچ» از مهرماه ۱۴۰۲ در باغ کتاب تهران شروع به کار کرده است و تا پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

فضای این جزیره، مطابق با سریال انیمیشنی با نام «جزیره شاد سن ایچ» طراحی شده است و تندیس هر پنج کاراکتر این سریال نیز در این فضا قرار داده شده است. هر کدام از این کاراکترها، نماد یکی از پنج طعم آبمیوه‌های سن ایچ کودک است.

طبق گفته روابط عمومی سنایچ، برند سن ایچ کودک، باهدف عرضه نوشیدنی ۱۰۰ % آبمیوه، بدون شکر افزوده برای کودکان، از سه سال پیش تولیدشده است.

سن ایچ در همین راستا سریالی انیمیشنی را با نام «جزیره شاد سن ایچ» تولید کرده است. در این سریال کودکان همراه با پنج کاراکتر مختلف (هر یک از طعم‌های آبمیوه‌های سن ایچ کودک، یک کاراکتر مخصوص به خود دارد) مفاهیم گوناگونی را یاد می‌گیرند.

این سریال که با همکاری روانشناسان و نویسندگان کودکان ساخته شده، در نمایشگاه MIPCOM فرانسه نیز حضور پیدا کرده و سن ایچ، همچنان برنامه‌هایی برای پخش آن در خارج از ایران و دوبله آن به چندین زبان گوناگون ترسیم کرده است. این سریال در حال حاضر در یک فصل ساخته شده و در پلتفرم‌های گوناگون همانند آپارات و نماوا در حال پخش هستند.

فصل دوم این مجموعه درنوروز ۱۴۰۲ پخش شد و فیلم سینمایی آن نیز در سال ۱۴۰۳ پخش خواهد شد.

از بازی و تماشای انیمیشن، تامشاوره تغذیه در جزیره شاد سن ایچ فضای «جزیره شاد سن ایچ» در باغ کتاب تهران، به دلیل اینکه مرکزی برای رشد و آشنایی کودکان با نوآوری‌ها محسوب می‌شود، برپاشده است.

در این فضا کودکان علاوه برتماشای انیمیشن، انجام بازی و نقاشی کردن، می‌توانند با مباحث بازیافتی و محیط‌زیستی نیز آشنا شوند.

به گزارش روابط عموم یشرکت عالیفرد (سن ایچ)، علاوه بر ایونت‌های گوناگونی که در این فضا از سوی سن ایچ برگزارمی‌شود، والدین می‌توانند در دو روز چهارشنبه و پنجشنبه (عصر)، در کلبه «جزیره شاد سن ایچ» از مشاوران تغذیه به‌صورت رایگان، مشاوره دریافت کنند.

کارخانه بازیافت در مقیاسی کوچک در کنار «جزیره شاد سن ایچ» دستگاهی تحت عنوان «برد کارخانه بازیافت جزیره شاد» قرار داده شده است تا کودکان بتوانند به‌صورت شماتیک با فرایند بازیافت آشنا شوند. همچنین به کودکان در خصوص مسائل محیط‌زیستی نیز توسط کارشناسان در این فضا، آموزش داده می‌شود.

یکی ازکارشناسان محیطزیست و بازیافت حاضر در محل جزیره شاد سن ایچ، در این زمینه می‌گوید: «در چرخه تأمین محصولات سن ایچ، تلاش می‌شود تا تولید ضایعات را به حداقل رساند. این پروژه نیز، برای آگاهی سازی در خصوص فرایند بازیافت بوده است.

برد کارخانه بازیافت جزیره شاد سن ایچ، به‌صورت شماتیک تلاش می‌کند تا با تصویرسازی، فرایند پیچیده بازیافت را به صورت ساده به کودکان آموزش دهد. سن ایچ با توجه به اهمیت آموزش مسائل محیط‌زیستی در سنین کم به کودکان، تصمیم گرفته است تا در مقیاسی کوچک، کودکان را با فرایند بازیافت آشنا کند؛ چراکه در این سنین، کودکان آمادگی یادگیری مسائل جدید را دارند. سن ایچ تلاش می‌کند تا با پروژه برد کارخانه بازیافت جزیره شاد، اهمیت بازیافت را به کودکان یادآور شود.»

باغ کتاب، مجموعه‌ای است که همواره درصدد آن است کودکان و نوجوانان را با نوآوری، دانش و کتاب آشنا کند؛ به همین علت قرارگیری برد کارخانه بازیافت جزیره شاد سن ایچ، در این مکان می‌تواند بسیارمثمرثمر واقع شود. با استفاده از کنجکاوی کودکان، سن ایچ تلاش کرده است تا آنان بتوانند فرایند بازیافت را در مقیاسی کوچک لمس کنند.

لازم به ذکراست که «جزیره شاد سن ایچ» تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۳ در باغ کتاب تهران برپا خواهد بود.

انتشارات علوم هنری

با استفاده از کلماتی بازیگوش و خلاق، تصویرسازی واژه‌ها را ترقی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا