بین الملل

جمهوری آذربایجان از آمریکا مشورت گرفت

به گزارش سایت دی‌دی‌ جئوپولیتیکز، جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان و لوئیس بونو روند عادی‌سازی روابط بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان و دیگر مسائل فعلی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بایراموف به مشاور ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت: موانع اجرای توافق در مورد افتتاح همزمان کریدور آغدام-خانکندی و کریدور لاچین که در جریان گفت‌وگو بین الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در اول سپتامبر به دست آمد، ارمنستان و اقدامات غیرقانونی آن است.

در همین حال، بایراموف ایجاد محاصره و بحران انسانی در قره‌باغ را رد کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است: جیحون بایراموف بر غیر قابل قبول بودن اقدام شرکای بین‌المللی از جمله آمریکا و تکرار ادعاهای طرف ارمنی، علی‌رغم درک خوب آنها از اوضاع این منطقه تاکید کرد. او همچنین تاکید کرد که با وجود تحریکات نظامی و سیاسی مداوم ارمنستان، کمپین افترا آمیز جهانی این کشور علیه آذربایجان و حمایت آن از جدایی‌طلبی در سرزمین‌های ما، آذربایجان همچنان مواضع سازنده خود را حفظ می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه باکو آمده است: رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری آذربایجان ابراز تأسف کرد که ادعاهای بی‌اساسی که ارمنستان به منظور منحرف کردن توجه از حضور نیروهای مسلح ارمنستان در اراضی آذربایجان و گمراه کردن جامعه بین‌المللی منتشر می‌کند، در سخنان یوری کیم، دستیار موقت وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا منعکس شده است.

۳۱۱۳۱۱

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا