عمومی

حافظه مجازی ملی‌ – تی تی آنلاین

همانطور که انسان نمی تواند خاطره ای باشد که هیچ فعالیت رسانه ای جدیدی که حافظه امروز را بدون آگاهی تعریف کند. کتابخانه های بزرگ مشترک منابع و اهداف سیستم حافظه ملی و ایجاد شبکه های ملی نقش مهمی در ادغام منابع کتابشناختی در دسترس بسیاری از کتابخانه های سراسر کشور دارند.

با توجه به روزنامه اشاره تی تی آنلاین اطلاعات توسط هادی خانیکی ، استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی ، می خواند: “دو دلیل برای حافظه ملی ایران و سیستم انتشارات ایران (سنا) که در روزهای اخیر در بایگانی و کتابخانه ملی ایران راه اندازی شد تا درها و مراکز بایگانی و اسناد این دسترسیها بسته شود. گسترش الکل باز خط.

سیستم حافظه ایران ، دارای چهار بخش است: “شبکه کشور کتابخانه” ، “شبکه مراکز اسناد” ، “نسخه سفید” و “انتشارات بانک ایران” و سیستم سنا دسترسی به نشریات از دوره قاجار تاکنون امکان پذیر است.

ایران ایجاد دو سیستم حافظه ملی است و سیستم انتشارات ملی (سنا) یک گام مهم در این زمینه است و امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی را محدود می کند. این سیستم ها به معنای واقعی کلمه ، یک یادآوری برای رسیدن به شکل گیری سطح ملی است. حافظه مجازی بستر مناسبی است و سهولت سازماندهی اسناد در پایگاه ها و پایگاه های اطلاعاتی در دسترس نیست ، زیرا عموم مردم یا محققان ، کتابخانه ها و مراکز منابع و اسناد و دست نوشته های بزرگ را به هم پیوند می دهند.

سکوی حافظه ملی ایران: کاتالوگ های موجود در کتاب های کشورهای حوزه خلیج فارس ، انتشارات کاتالوگ ها ، نسخه های خطی و مراکز بایگانی در ایران به اشتراک گذاشته می شود و از طرف دیگر ، و علی رغم برخی خدمات زیرساختی ، دسترسی و استفاده از منابع برای محققان آسان تر است. این ویژگی علاوه بر ویژگی های عالی در دنیای جدیدی از ارتباطات ، برای درک اطلاعات ارائه شده در فناوری الکترونیکی و دسترسی نزدیک است.

همچنین ، این روزها ، در کوید 19 ناشی از بیماری همه گیر ، که مشاهده مراکز مختلف دشوار است ، 24 ساعت شبانه روز ، م institutionsسسات مختلف دولتی ، خصوصی و علمی مجبور شدند که برای عموم مردم باز شوند و به ارائه خدمات به کاربران راحت تر از گذشته کمک کنند. . به عبارت دیگر ، این حرکت توسط کتابخانه ملی تاج روز ملی ، که همزمان با حرکت رها کردن آن است ،

سیستم حافظه از چهار قسمت تشکیل شده است ، یکی از آنها سیستم “بانک ایران لاتین” ، 64000 است که عناوین مجلات ، روزنامه ها ، خبرنامه ها ، بولتن ها و سایر علاقه مندان به تحقیق در درجه اول را ارائه می دهد. این امر منجر به شناسنامه روزنامه نگاری در ایران می شود. برخی اقدامات رسانه ای ، استفاده از خدمات دیروز را سازماندهی می کند. تاریخچه رسانه ها – نه فقط تاریخ مطبوعات – براساس گذشته و منابع حافظه تولید شده از همان روزهای ابتدایی است. همانطور که انسان نمی تواند خاطره ای باشد که هیچ فعالیت رسانه ای جدیدی که حافظه امروز را بدون آگاهی تعریف کند. کتابخانه های بزرگ مشترک منابع و اهداف سیستم کتابشناسی حافظه ملی و ایجاد شبکه ملی نقش مهمی در ادغام در کتابخانه های مختلف برای دسترسی به منابع موجود دارند.

شبکه سازی در بین کتابخانه های کشور و سهولت دسترسی به منابع قابل اعتماد برای محققان ، محققان و عموم مردم ، و طراحان و مسئولان سیستم حافظه ملی ایران که شبکه سازی به عنوان یک کشور ملی ، یعنی همه کتابخانه ها ، بایگانی ها و تمام منابع موجود در کشور ، شما توسط شهروندان ، یا به صورت محققان شبکه ارائه می شود

البته ، قبل از نقاط ضعف در سیستم ها و از بین بردن آنها توسط تقاضاهای منطقی ، و بررسی قدرت این راز ، به جز در ناتوانی های من ، نسبت مدیران به توانایی آنها ، در خالص ترین منابع خود ، و در روش های منظور اجازه دسترسی و استفاده از آنها را دارد.

و فراموش نکنیم که ایران پر از چشمه ، اسناد و مدارک و به معنای واقعی کلمه است ، که بایگانی ها در بازرسان دستور استفاده از آنها موجود است “، و بنابراین ، در موارد دیگر به منابع عمومی و خصوصی و مراکز مجهز به زبان فارسی آورده می شود یا اثری که خارج از اسلام در ایران تعیین می شود میراث فرهنگی “.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا