عمومی

حضرت خدیجه(س) الگوی نوینی از زن و خانواده بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، به نقل از مرکز اخبار سمینار ، آیت الله علیرضا ارفی در همایشی که به افتخار زن خوب در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد ، اظهار داشت: عصر نادانی قبل از پیامبر خدا (پ) به عبارت دیگر ، با انحراف از تمام ارزشهای الهی و انسانی ، ما در این عصر افراد بسیار کمی داریم حنفاء آنها مشهور بودند و در گرداب این آلاینده ها غرق نمی شدند و از آنها احساس انجام این مأموریت را حس می کردند.

وی افزود: حضرت خدیجه (س) او یکی از کسانی بود که در موج آلودگی ایستاد. چنین شخصی باید لایه های دائمی دائره المعارف داشته باشد. حضرت خدیجه به همه این سطوح رفت و آن اعماق را دید. وسط حنفای خدیجه عصر جهل خورشید. ممکن است درخشش. دانش او به گونه ای است که او بوی ماموریت می دهد. این نگاه عمیق به دنبال عبور از سطح تاریخ است ممکن است ببین و بوی ماموریت را استنشاق می کند.

عضو شورای عالی سمینارهای کلامی گفت: این یک دانش عمیق و تجزیه و تحلیل ناب است که به کمک جهان غیب و دولت نیاز دارد تا جریان هوای جدید را از قلمرو دولت و قلمرو ثروت احساس کند. حضرت خدیجه در معرض معرفت شناسی چنان قرار داشت که دیگر کسی در این مقام نبود. توجه داشته باشید که این قدرت در اعماق جهل کشنده است ای در تاریخ شرح داده شده است.

فرمود: خدیجه (س) حلقه گذار از این جهل به تمدن مدرن. که به خودی خود یک عنصر گذار از زمان رستاخیز است. خدیجه یک عنصر منفعل نیست. این ماده مؤثر برای آلودگی ، تمیز کردن و انتقال از تاریکی به نور است.

آیت الله عرفی گفت: حضرت خدیجه ، سلام ، او زن بود ، الگوی جدیدی از خانواده بود. این یک سبک متفاوت و ایده آل است. در ویژگی های سنتی آن خانه هضم نشده است. خانه ای که در آن خصوصیات جدید خدادادی برقرار است. ثروت و خرد ، دانش ، جهاد و مقاومت بازتاب اسلام در این زن محترم است که بسیار مهم است.

وی ادامه داد: ثروت کامل نیست اما رفاه با دانش ، خرد ، مقاومت و جهاد کمتر است. خلیج کبرا (س) در سخت ترین شرایط ، او همه این ارزش ها را جمع کرد. طبیعت از ثروت ، تنهایی و دانش آسمانی فاصله می گیرد. این تناقضات در این زن جمع می شود و ترکیبی از شجاعت ، بینش و خرد ، ثروت و موقعیت و این خصوصیات مشهور موقعیت ، جوهر دشواری هایی است که در شخصیت این زن بزرگ نشان داده می شود.

مدیر این سمینار گفت: اگر به روزهای حساس و زشت انقلاب و پیامدهای ناشی از آن نگاهی بیندازیم ، خواهیم دید که افراد آموخته و دانشمند ایران اسلامی بویژه شهر مقدس قم همیشه در صحنه حضور داشتند و افتخار آفریدند.

وی ادامه داد: ما باید از مردم و متحدین کام که واقعاً باعث غرور و افتخار آفریده اند تشکر کنیم ؛ و کمکهای عمومی را از کارهای ارزشمند جلب کنیم. ای این امر باید ادامه یابد و در این روزهای همدلی ، جامعه اهداکنندگان نیکوکار باید متحدتر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا