فرهنگ و هنر

حضور آحاد ملت در تشییع شهدای گمنام، نشانه ای از ثبات اجتماعی است

تی تی آنلاین/ کرمان فرمانده گروه تفحص مفقودین ستاد کل ارتش گفت: حضور آحاد ملت در تشییع شهدای گمنام بیانگر پیوند اجتماعی است یعنی در عرصه های مختلف در کنار هم هستیم؛ ما در کنار هم هستیم. و این حضور نشانه ثبات اجتماعی به عنوان مظهر اقتدار و رهبری نظام اسلامی است.

سردار سید محمد باقرزاده 15 دی ماه در مراسم تشییع پیکر مطهر شش شهید گمنام دوران دفاع مقدس کرمانیا که همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها برگزار شد. گفته می شود: امروز 400 شهید گمنام در کشور تشییع و حضور پرشور مردم است: در تشییع شهدا میثاق نو است.

وی افزود: هیچکس نمی تواند بگوید ما شهدا را دوست داریم و مانند مکتب و خط و اهداف شهدا نیستیم، اما افرادی که با شهدا پیمان می بندند از شهدا هستند و این میثاق تعبیر دیگری است. ” پیوند وحدت و مشارکت مبتنی بر وجود جمهوری اسلامی ایران».

باقرزاده این توافق را برای مردمی که در پیروزی، تداوم و بقای انقلاب مشارکت داشتند، دانست و زمانی که اندیشه انقلاب اسلامی از دهان امام خمینی (ره) بیرون آمد، مردم به آن حضرت پیوستند. امام در بیان اندیشه آزادی و آزادی و جمهوری اسلامی که این اندیشه را در جنگ تثبیت کرد و امروز برای تقویت این اندیشه ایستاد.

فرمانده گروه تفحص مفقودین ستاد کل ارتش گفت: حضور آحاد ملت در تشییع شهدای گمنام بیانگر پیوند اجتماعی است یعنی در عرصه های مختلف در کنار هم هستیم؛ ما در کنار هم هستیم. و این حضور نشانه ثبات اجتماعی به عنوان مظهر اقتدار و رهبری نظام اسلامی است.

وی همچنین تصریح کرد: نظام حکومت اسلامی از نظر امنیت ملی قابل دست اندازی نیست. این مردان خدا برای اینکه شهدا را مسخره نکنند و دشمنی دشمن را ثابت کنند به جنگ شتافتند و صداقت خود را ثابت کردند.

باقرزاده گفت: جنگ جایی است که کارها معلوم می شود و نظام صداقت برقرار می شود و در جنگ و در این شورش ها و قیام ها دوباره دوست و دشمن را شناختیم.

فرمانده کمیته تحقیق و تفحص مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز عهد و پیمان ما تعبیر به این معناست که تا آخر عمر در مکتب شهدا ایستادیم و بس. . این نشانه حیات معنوی جامعه و نشانه حمایت جامعه صالح امام و تبر از دشمنان دولت امام و حضور فعال نشانه تداوم است. راه نور عزیز حاج قاسم که در تمام عمرش به دنبال قدرت و عنایت بود.

وی در بخشی دیگر از این سخنان گفت: امروز دشمن اقتدار و محبوبیت دولت اسلامی را هدف گرفته است و بحث قدرت نرم یا سخت نیست که در برخی کشورها نیز این قدرت را دارند، اما جمهوری اسلامی ایران یک قدرت، آن نیروی الهام است که شهید حاج قاسم عزیز به انقلاب ما آوردند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا