اقتصادی

حضور ایران در نمایشگاه کتاب پکن بعد از ۵ سال

بیست‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن با حضور ایران در این رویداد آغاز به کار کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، بیست‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن بعد از پنج سال وقفه در برگزاری به دلیل شیوع ویروس کرونا با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرده و به مدت چهار روز تا بیست‌وهشتم خردادماه ۱۴۰۲ در محل نمایشگاه‌های پکن به کار خود ادامه می‌دهد.

خانه کتاب و ادبیات ایران پس از ۵ سال وقفه در برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن به دلیل شیوع ویروس کرونا با عرضه بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلفی همچون ایران‌شناسی، دین، ادبیات معاصر و کلاسیک، ادبیات دفاع‌مقدس، ادبیات کودک‌ و نوجوان، هنر و … در این دوره از نمایشگاه حضور دارد. همچنین انتشارات سوره آنلاین، نخل سبز و مهرستان در این نمایشگاه حضور مستقیم دارند. علاوه بر این سه ناشر، جامعه المصطفی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز با عرضه ترجمه کتاب‌های شاخص دینی و ادبی به زبان چینی در غرفه جمهوری اسلامی ایران حضور دارند.

در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ هزار عنوان کتاب از سوی ۲۵۰۰ ناشر داخلی و خارجی از ۵۶ کشور مختلف همچون جمهوری اسلامی ایران، یونان، آمریکا، عربستان، ایتالیا، آلمان، مالزی، روسیه، الجزایر و… عرضه شده است. بیش از ۹۰۰ ناشر خارجی در بیست‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن حضور دارند که ۶۰ درصد ناشران حاضر در نمایشگاه را تشکیل می‌دهند.

کشور الجزایر میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن است که در فضایی به متراژ ۳۰۰ متر مربع ضمن معرفی فرهنگ، آثار ادبی و نویسندگان این کشور، برنامه‌های برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کرده است.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا