حوادث

حضور تیم‌های حمایت روان در مناطق متاثر از زمین لرزه/آماده باش ادامه دارد

شعبه جمعیت هلال احمر از حضور تیم های سحر (تیم های امداد روانی) در مناطق آسیب دیده از زلزله 5.4 ریشتری دیروز خبر داد.

دکتر پیرحسین کولیوند در گفت وگو با تی تی آنلاین خویی در خصوص آخرین اندازه گیری ها در محدوده زمین لرزه 5.4 ریشتری روز آینده گفت: ساعت 3:51 روز گذشته (23 مهرماه) زلزله ای به بزرگی 5.4 ریشتر در عمق 10 کیلومتری غرب استان را لرزاند. آذربایجان؛ توی ذهنش همینجوری می چرخید.

وی با اشاره به تاثیر زلزله در دو استان و چند شهر گفت: در این استان بین افرادی که خانه هایشان تخریب شده یا خانه هایشان شکسته شده است چادر توزیع شده است و مردم بیشتر نگران هستند. لرزه های این سرزمین بود

کولیوند ادامه داد: در چند نقطه کمپ ایجاد شده است، اما چون اردو را قبول نمی کنند، کمپ ها را نگه داشتیم و به هر خانواده چادر دادیم. بیشتر این خانه ها حیاط دارند و در طرفین آن چادر زده اند. به همین دلیل نیروهای ما به مردم یاد دادند که چادر خود را درست کنند تا در پس لرزه ها آسیبی نبینند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به استرس هایی که پس از زلزله در بین مردم ایجاد شد، گفت: ترس بچه ها از زلزله بسیار بود به همین دلیل «تیم های سحر» یا تیم های حمایت روانی در جمعیت هلال احمر ساکن شدند. کشور و مراقبت از کودکان و نگرش روحی و روانی آنها.

به گفته وی، «رشته سحر» از شرق آذربایجان و غرب آذربایجان واقع شده است.

کولیوند افزود: بسته های غذایی 72 ساعته نیز توزیع شد اما مقرر شد 5 هزار بسته غذایی دیگر نیز توزیع شود. در مجموع حدود 115 خانه تلف شده و حدود 1000 خانه ترک خورده است، اما 5000 خانوار را تحت پوشش قرار داده ایم زیرا استرس و نگرانی دارند. سرویس بهداشتی نیز در محل توزیع می شود و شکی نیست.

بیشتر بخوانید:

چه تیم های سحر در حوادث و بلایا؟

109 عمل جراحی در خوی و سلماس / 66 نفر بستری شدند

1127 نفر در زلزله خوی مصدوم شدند / 42 پس لرزه بالای 2.5 ریشتر بامداد امروز

وی درباره وضعیت آب، برق و گاز مناطق زلزله زده گفت: همه چیز پایدار و اوضاع خوب است. گویا حتی مردم هم راضی بودند، چون هر جا رفتیم برای ما دعا کردند.

رئیس شرکت سرخ گفت: همچنان در روستاها متمرکز هستیم و سربازها مستقر هستند و این رضایت و آرامش بیشتر شده است. برخی از تیم ها نیز در حال فعالیت هستند و در صورت نیاز حضور خواهند داشت.

به گزارش تی تی آنلاین، رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز به منظور بررسی وضعیت زلزله زدگان و نظارت بر روند امدادرسانی به زلزله زدگان به استان آذربایجان غربی سفر کرد.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا