استان ها

حق طلبی و ظلم ستیزی از درس های مهم مکتب عاشوراست

به گزارش خبرنگار فرهنگی تی تی آنلاین از قزوین; آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجد النبی (ص) برگزار شد، گفت: امیدواریم از ماه های محرم و صفر که امام خمینی (ره) فرمودند: «محرم و صفر است. او گفت: کسانی که اسلام را زندگی می کنند، “از آنها بهره ببرند و درس های زندگی را بیاموزند.”

وی بیان می کند: در ظلم و ستم ننگین رضاخان و خاندان پهلوی، مردم همواره در محرم و عاشورا برای ابراز تکریم و ارادت خود به شهدای مظلوم کربلا حماسه هایی خلق کرده اند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: مجاهدت های مردم ما در هیئت های مذهبی و امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) به ما امر مبارزه، روحیه شجاعت، منفعت طلبی و استبداد ستیزی و زنان و کودکان را آموخت. جوانان و انواع مختلف. هر قومی در کربلا برای خودش نقشی دارد، مثل یک پسر 6 ماهه، یک پسر 6 ساله، یک نوجوان 13 ساله، یک جوان 18 ساله. و پیرمرد حبیب بن مظاهر و حضرت زینب کبری (علیها السلام) به عنوان الگوی زنان در حماسه حسین دیده می شدند.

image_2022_4_30-0_26_17_915_hQg

وی گفت: بزرگترین درسی که از عاشورا می توانیم بگیریم رهبری، مجادله و استبداد ستیزی است و همه آن را در زندگی به کار می بریم.

آیت الله عابدینی گفت: شیخ فضل الله نوری را به صلیب بردند، مسلمانان زیادی بودند، حتی در چوبه دار بودند که دینشان از معلم مجاهد فقیه زمان خود می آمد که در مقابل استبداد داخلی و استعمار خارجی ایستاد؟ ? نظافت اجازه اداره آنها را نمی داد، جهل و سهل انگاری آنها را از انجام وظیفه باز می داشت.

وی با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی فرمودند ائمه جمعه باید رفتار پدرانه داشته باشند یعنی مردم را با آنها همذات پنداری نکنند. نه با این خطوط و جناح ها و عقاید قومی دلالت می کنند و همه مردها را برادر و خواهر می بینند و به همه لطف می کنیم و اگر غیر از این بودیم، مردم این منطقه را رهبری کنند. باید درست انجام می دادیم.

عابدینی اعلام کرد: رهبری دستور دادند که نماز جمعه را برای جوانان ادامه دهیم و از جوانان عزیز نیز دعوت می کنیم در این اجتماع مذهبی و سیاسی شرکت کنند و بسیار بجاست که در نماز جمعه با استقبال خوبی از جوانان مواجه شویم. در قزوین و دیگران. بخش هایی از استان، اما باید مشارکت را افزایش دهیم.

خطیب جمعه قزوین خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز دستور دادند که نماز و رفتار ائمه جمعه یکسان باشد و این بصیرت ایجاب می کند که شما مردم بر رعایت ائمه جمعه نظارت داشته باشید تا حرکت کنیم. این جهت و از آنها اجتناب کنید. تخلفات

آیت الله عابدین با تبریک 18 مرداد خاطرنشان کرد: همه مردم مومن و متدین حتی در ایام کرونا در نماز جمعه شرکت کردند و در روزهای اوج ویروس کرونا با قدرت زندگی می کنند و در تلویزیون شرکت می کنند و اجازه نماز جمعه را نمی دهند. بسته خواهد شد او سپاسگزار است

قزوین به نماز جمعه اضافه کرد: سعی کنیم میانگین سنی شرکت کنندگان در نماز جمعه را جوان کنیم و به جایی می رسیم که به دستور رهبری عمل کنیم و بیشتر از سایر رده های سنی جوانان حضور پیدا کنیم.

مدیر نمایندگی ولی فقیه در استان قزوین گفت: هفته گذشته شهید مهدی محمدی مرزبان امنیت کشور در اقدام نیروی انتظامی در مبارزه با اشرار شهادت، عزت و افتخار آن شهید گرانقدر و آن شهید والامقام است. . خانواده هایی که تماشا می کردند به پایان کار رسیده اند.

image_2022_4_30-0_26_7_759_80y

وی همچنین افزود: همچنین از خانواده معزز شهید که با متانت و اخلاق ایمانی از این شهید پذیرایی کردند کمال تشکر را داریم و از مردمی که پیگیر مراسم تشییع و بزرگداشت شهید هستند نیز قدردانی می کنیم.

امام جمعه قزوین درگذشت شهید عزیز و گرانقدر حاج قدیر مجتبوی را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: آن جانباز سرافراز سال ها در شرایط سخت نظامی و شیمیایی زندگی کرد و همواره به دلایل دینی و مذهبی تلاش کرد و دعا می کنیم. خدایا این عزیز شهیدش باد، کربلا محصور شود.

آیت الله عابدینی گفت: از رئیس دیوان دلیل نیز تشکر می کنیم که شش ماه زودتر از موعد مقرر بودجه را به شورا تقدیم کرد و مجلس نیز توانایی اصلاح آن را دارد که سرنوشت جان، حقوق و منافع مردم را تامین می کند. سازماندهی شده و در بودجه لحاظ شده است.

وی همچنین درباره سالگرد درگذشت آیت الله مشکینی صحبت کرد.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا