بین الملل

حمدان: اسرائیل به قتل‌عام مردم غزه با محاصره و گرسنگی ادامه می‌دهد

یکی از رهبران جنبش حماس تأکید کرد رژیم صهیونیستی به دنبال آتش‌بس نیست، بلکه به قتل‌عام ملت فلسطین با محاصره و گرسنگی ادامه می‌دهد.

به گزارش تی تی آنلاین، اسامه حمدان، از رهبران جنبش حماس گفت: دعوتنامه‌ای برای سفر به قاهره به دست ما رسید. مذاکراتی در قاهره امروز و فردا برگزار می‌شود و ما امیدواریم نتیجه‌ای را محقق کنیم که مردممان را راضی کند.

وی در مصاحبه با تلویزیون العربی گفت: موضع آمریکا درباره جنگ غزه همچنان به رژیم صهیونیستی برای ادامه جنایت‌هایش زمان می‌دهد. رژیم صهیونیستی به دنبال آتش‌بس نیست، بلکه به قتل مردم فلسطین با محاصره و گرسنگی ادامه می‌دهد.

پیش از این منابعی در مقاومت فلسطین به سایت خبری المیادین گفتند هیئتی از رهبری حماس به منظور از سرگیری مذاکرات آتش‌بس در غزه صبح امروز (یکشنبه) وارد قاهره خواهد شد. کانال خبری القاهره به نقل از یک منبع بلند پایه گزارش کرد مذاکرات برای دستیابی به آتش‌بس در نوار غزه با مشارکت همه طرف‌ها از یکشنبه در قاهره از سر گرفته می‌شود.

یک منبع نزدیک به حماس هم به خبرگزاری فرانسه گفت پیش‌بینی می‌شود یک هیئت از رهبری حماس به قاهره برود تا با مقامات مصری ناظر بر مذاکرات آتش‌بس و تبادل اسرا دیدار کند. به گفته منابع مذکور، پیشرفت جزئی وجود دارد و رژیم صهیونیستی در موضع خود در مورد بازگشت آوارگان و تعداد اسرا انعطاف‌پذیر شده است.

در همین رابطه، یک مقام آمریکایی هم گفت پس از این‌ که رژیم صهیونیستی تا حد زیادی شرایط توافق درباره آتش‌بس ۶ هفته‌ای در غزه را پذیرفت، اکنون سرنوشت آتش‌بس پیشنهادی در غزه به موافقت حماس با آزادی «گروه مشخصی از اسیران» بستگی دارد.

در همین حال میانجی‌هایی از قطر، ایالات متحده و مصر همچنان به تلاش برای دستیابی به توافقی ادامه می‌دهند که در ازای آزادی اسرای صهیونیستی و انتقال کمک‌های بیشتر به غزه، یک آتش‌بس موقت منعقد شود.

این آتش‌بس، موقت و ۶ هفته‌ای است که طی آن حماس علاوه بر بیماران و سالمندان صهیونیست، ۴۲ زن و کودک زیر ۱۸ سال صهیونیستی را در ازای آزادی ۱۰ اسیر فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌کند.

پیشتر نیز خبرنگار «العربیه» گفته بود منابع صهیونیستی انتظار دارند حماس روز یکشنبه یا دوشنبه به چارچوب توافق پاریس پاسخ دهد. در این گزارش ذکر شده است: کابینه جنگ اسرائیل تصمیم گرفته تا زمانی که حماس به چارچوب پاریس پاسخ ندهد، هیئتی به قاهره ارسال نکند.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا