بین الملل

حمله هوایی ترکیه به ارتش سوریه درحلب؛ 3 نظامی کشته شدند

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، منابع خبری از حمله ارتش ترکیه به مواضع ارتش سوریه در غرب شهر عین العرب واقع در شمال استان حلب خبر دادند.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که در این حمله چند نظامی سوری کشته شدند. مقر ارتش ترکیه در ارتفاعات «جرگلی» در شمال سوریه قرار داشت که هدف حملات ترکیه قرار گرفت.

المیادین به نقل از منابع محلی گزارش داد که جنگنده های ترکیه سه بار این مقر را بمباران کردند. هنوز آمار دقیقی از تعداد ارتش سوریه در دست نیست.

پایگاه خبری «شمال پرس» از کشته شدن 9 جنگنده ترکیه در مقر ارتش سوریه و کشته شدن 22 نیروی ارتش سوریه در آن زمان خبر داد.

این پایگاه خبری همچنین گزارش داد که در میان بمباران های شهر کوبانی و مناطق اطراف آن از سوی ترکیه که از ساعات اولیه بامداد انجام شده است، چندین غیرنظامی نیز کشته شده اند.

روزنامه اینترنتی رای الیوم به نقل از رامی عبدالرحمن، رئیس مرکز “دیده بان انسانی سوریه” مخالف دولت سوریه گزارش داد که در این حملات 11 نفر کشته شدند.

عبدالرحمن در عین حال گفت که هنوز مشخص نیست که همه افراد کشته شده از ارتش سوریه بوده اند یا از شبه نظامیان کردی که در این منطقه کنترل دارند.

از سوی دیگر، ارتش سوریه در خبری تکمیلی گزارش داد که نیروهای ارتش ترکیه بعدازظهر امروز از ساعت 2:37 تا 3:00 بامداد برخی از پایگاه های نظامی را در ریف حلب تصرف کردند که در نتیجه آن سه نظامی کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند.

یک منبع نظامی در ارتش سوریه با تاکید بر اینکه این تجاوز، حمایت مستمر گروه های تروریستی در ترکیه است، ادامه داد: نیروهای ما نیز به این حمله و مواضع ترکیه اعزام شدند که تلفات و خسارات مادی به دنبال داشت.

به گفته این منبع، با افزایش حملات تحریک آمیز و مکرر رژیم ترکیه در مناطق مختلف سوریه، تایید می کنیم که به تمامی نیروهای مسلح سوریه که به مقر حمله می کنند، پاسخ مستقیم و فوری خواهیم داد.

دو روز پیش (یکشنبه) وب‌سایت سوری «عناب بلدی» گزارش داد که ارتش ترکیه تسلیحات سنگین، توپ و تانک را وارد استان ادلب در شمال سوریه کرده و این سلاح‌ها را در مناطق مختلف این استان توزیع کرده است. جزئیات). بیشتر).

در همین حال، علی محمود عباس، وزیر دفاع سوریه امروز در سخنرانی در کنفرانس “مسکو برای امنیت بین المللی” در روسیه گفت: ما بر ضرورت پایان دادن به آمریکا و ترکیه در بخش هایی از سوریه تا جایی که می توانیم تاکید می کنیم. قدرت را بر آنها گسترش دهیم و منابعی را که در معرض سرقت و دزدی است در کشورمان سرمایه گذاری کنیم.»

این حملات در حالی صورت می گیرد که مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه ظهر امروز در نشست مشترک با همتایان لتونی خود در آنکارا به اختلافات آشتی با سوریه اشاره کرد و گفت: همه طرف ها بر سر میز مذاکره نشسته اند و به جنگ پایان می دهند. در سوریه”.

به تازگی فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه اعلام کرده است که ارتش سوریه برای هرگونه حمله احتمالی ترکیه به مرزهای سوریه آمادگی کامل دارد. همزمان حملات به مرزهای ترکیه و سوریه ادامه دارد، برخی رسانه های منطقه از احتمال گفت وگو میان آنکارا و دمشق خبر دادند.

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا