استان ها

حوادث آسانسور، در صدر عملیات‌های آتش‌نشانی قزوین است

تی تی آنلاین/قزوین رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: بیشترین عملیات‌های بخش حوادث در قزوین مربوط به حوادث آسانسور بوده که از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۵ مورد در خصوص محبوس شدن شهروندان در آسانسور داشته‌ایم.

قدیر موسی‌خانی در گفت‌وگو با تی تی آنلاین اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۱۶۰ مورد عملیات توسط همکاران ما در آتش‌نشانی قزوین انجام شده است، این عملیات‌ها شامل انواع عملیات اطفای حریق و حوادثی بوده که شهروندان با توجه به نیازی که داشته‌اند با شماره ۱۲۵ تماس گرفته و همکاران ما به آن‌ها خدمات مورد نیاز را ارائه داده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین عملیات‌های بخش حوادث در قزوین مربوط به حوادث آسانسور بوده که از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۵ مورد در خصوص محبوس شدن شهروندان در آسانسور داشته‌ایم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین عنوان کرد: یکی دیگر از حوادثی که بیشترین فراوانی را دارد، حوادث گازگرفتگی و مسمومیت با مونوکسیدکربن است که از آن تحت‌عنوان قتل خاموش یاد می‌شود.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۰ مورد حادثه در خصوص مسمومیت با مونوکسیدکربن داشته‌ایم که همکاران ما برای ارائه خدمات و همچنین مشاوره ایمنی به شهروندان جهت چگونگی استفاده از وسایل گازسوز عازم عملیات شده‌اند.

موسی‌خانی خاطرنشان کرد: متأسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ نفر از هم‌استانی‌های عزیز بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داده‌اند، این آمار از ابتدای تا انتهای سال گذشته ۱۰ نفر بوده است.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه در حال گذراندن سالی سرد هستیم، استفاده از وسایل گرمایشی در منازل و محل کار افزایش یافته و لازم است شهروندان از نحوه استفاده درست از این لوازم اطلاع کافی داشته باشند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین تصریح کرد: در استفاده از لوازم گرمایشی مدنظر قرار دادن سه عامل ضروری شامل استفاده از لوازم استاندارد، وجود اکسیژن کافی در محل و همچنین استفاده از دودکش استاندارد حائز اهمیت است.

وی در پایان یادآور شد: مهم‌ترین عامل گازگرفتگی معمولاً استفاده از دودکش ناایمن و غیراستاندارد بوده که لازم است این مسئله مورد توجه هموطنان عزیز قرار گیرد تا شاهد وقوع حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا