عمومی

خاموشی امنیت در تاریکی شهر

تبهکاران در هر کجای دنیا که هستند تاریکی را ترجیح می دهند. زیرا شب تاریک فعالیت های آن از جمله اضطراب وحشتناک معتادان را نیز پوشش می دهد که کمترین اتفاقی که می افتد کشیدن انواع مواد مخدر است.

به گزارش روزنامه تی تی آنلاین قبلا وی نوشت: «شب حاضر در برخی محله ها، خیابان ها و کوچه های قلب تهران است، تاریکی این مکان ها به قدری غلیظ و نور آنقدر ضعیف است که حس بدگمانی در بین رهگذران ایجاد می شود. در برخی از جاده های اصلی. و در خیابان ها نیز اتفاق می افتد که در تاریکی تصادفاتی رخ داده است یا در بسیاری از باغات تکرار شده است که احساس خطر در پشت پرده تاریک لامپ ها زنده می شود. تهران شهر غیرعادی است، شهر کم نور و این این حقیقت برای ساکنان شهر خوشایند نیست، مگر برای دزدانی که تجارتشان در تاریکی است.

در خصوص تاثیر نور در ایجاد امنیت در افراد، مطالعات زیادی در نقاط مختلف دنیا انجام شده است. از جمله در دانشگاه شفیلد، انگلستان، جایی که محققان ثابت کرده‌اند که آسفالت خیابان می‌تواند با ایجاد احساس امنیت به بهبود کیفیت زندگی کمک کند. با این حال آنها معتقدند که این کار هزینه زیادی خواهد داشت.

البته این را هم بگوییم که حتی در مورد روشنایی شهرها هم توافقی وجود ندارد و برخی از تاثیرات منفی نور بر حیات وحش و طبیعت صحبت می کنند اما با امنیت و حس خوب در شب شهرها. به نظر می رسد که در این مورد سازگارتر است.

پاتوق های تاریک و موزاییک

تبهکاران در هر کجای دنیا که هستند تاریکی را ترجیح می دهند. زیرا شب تاریک فعالیت های آن از جمله اضطراب وحشتناک معتادان را نیز پوشش می دهد که کمترین اتفاقی که می افتد کشیدن انواع مواد مخدر است.

علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای دولتی تهران از آن پاتوق ها ابراز نگرانی می کند و به بحث تاریکی پایتخت غیرمسلح اشاره می کند. او در گفت و گو با ایلانا تلاش برای ساماندهی معتادان خیابانی را مطلوب می داند اما تاکید می کند که اگر مردم برای شکستن پاتوق های اصلی جمع شوند و موزاییک های پراکنده و کنده کاری شده در سطح شهر نصب کنند، قطعا خوب نیست. وضعیت به ویژه در تهران که موارد غیرمسلح زیادی دارد.

این سخنان سخنران است: وجود شرایط غیرمسلح فراوان در شهر می تواند زمینه ساز شکل گیری بیشتر موزاییک های معلق در تهران شود. این در حالی است که متأسفانه از این دست مکان ها در تهران زیاد داریم که شب ها کاملا تاریک و بی پناه هستند و بستر لازم را برای حضور معتادان فراهم می کنند.

جالب اینجاست که نادعلی اذعان می کند که این تاریکی و تهدیدها تنها در جنوب شهر نیست، بلکه در شمال شهر نیز به دلیل کمبود امکانات روشنایی شهری که به سکوی مناسبی تبدیل شده، بسیاری از نقاط بی دفاع هستند. برای تشکیل پاتوق های سلولی

چرا شهر تاریک است؟

البته در بحث وضعیت تاریکی، تنها به معتادان نمی پردازیم; زیرا عدم آگاهی منجر به یک سری مشکلات می شود; از جمله تصادفاتی که رئیس اداره تصادفات راهداری پایتخت گفت: یکبار طبق تحلیل ها و بررسی های انجام شده حدود 44 درصد از تصادفات منجر به فوت در شهر تهران در تاریکی و شب رخ می دهد. ساعت (به دلیل دید ضعیف و دیده نشدن). این مسئول همچنین در جایگاه متهمان تاریکی شهر قرار گرفت و گفت: در تصادفاتی که به دلیل کمبود نور رخ می دهد، سازمان مربوطه باید پاسخگوی تقصیر و در دادگاه و پرداخت خسارت باشد. .

اما چرا وظیفه حفظ کت و شلوار شهری که وزارت نیرو آن را بر عهده شهرداری ها می داند گاهی به درستی انجام نمی شود و به تدریج بر تعداد نقاط شهر افزوده می شود؟

از نگاه محمدعلی پورنیا، کارشناس مسائل شهری، اگر به دنبال پاسخی باشیم، این مشکل چند علت دارد که به جام جم توضیح می دهد. وی بیان کرد: در ماه های گرم سال به دلیل کمبود برق، میزان روشنایی شهرها برای کمک به برق مورد نیاز کشور به عمد کاهش یافته است که اقدام قابل قبولی است. اما نکته اینجاست، زیرا تنها قدرت گیاهان نیست که پس از تاریکی شهرها کمک می کند. زیرا بخش بزرگی از تجهیزات روشنایی شهر توسط دزدان معتاد به جادوگری و افرادی که از این نوع تاریکی سود می برند به سرقت رفته یا عمدا تخریب می شود. البته تجهیزات یا کافی نیست یا دیر.

پورنیا البته دلیل دیگری نیز برای تاریکی در برخی نقاط شهر و اجرای اعتراضات مردمی عنوان می کند که جای تأسف دارد و قابل تامل است. واقعیت این است که بسیاری از بزرگان مناطق شبانه برای بررسی وضعیت منطقه خود نمی آیند، بلکه روز می روند و اگر شب می روند با خودروهای سازمان هایی است که شیشه های آنها پشت است. . چیزها را نمی توان به خوبی دید

برای ارتقای ایمنی زنان چه اقداماتی انجام شده است؟

تقریبا دو سال پیش شورای شهر پنجم تهران از طرح ارتقای امنیت زنان در مناطق 22 گانه پایتخت رونمایی کرد، طرحی که به زنان اجازه می دهد از فضاهای برهنه شهری از طریق سامانه تماس 137 گزارش دهند. معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: ایمن سازی پارک، فعالیت اتوبوس شبانه و روشنایی در برخی مناطق را سرلوحه درخواست بانوان قرار می دهد و 137 بلافاصله پس از هر تماس اقدامات لازم را انجام می دهد. در آن زمان زهرا نژاد بهرام، یکی از اعضای شورای پایتختی شهر نیز معتقد بود که توسعه و اصلاح برخی از فضای شهری در افزایش ایمنی زنان تاثیرگذار است. با وجود این، زنان همچنان تقاضایی برای امنیت شبانه در شهر دارند که بخش بزرگی از آن به نشستن در خیابان مربوط می شود، زیرا نتیجه تجربیات زندگی ما را دست کم نمی گیرند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا