حوادث

خبر خوش برای سربازان ماهر فنی/اعطای گواهینامه مهارت به ۷۰۰ هزار سرباز

مشاور عالی فرمانده ستاد مرکزی آموزش مهارتی ستاد کل ارتش از شرایط استخدامی مقرر برای خدمات کارشناس امداد خودرو پس از پایان خدمت خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفت وگو با تی تی آنلاین وی با اشاره به شرایط استخدام سربازان شرکت امداد خودرو گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده بین قرارگاه نیروهای مسلح و شرکت امداد خودرو، امکان استخدام مستقیم سربازان ماهر اعزامی به ایران امداد وجود دارد. ارائه شده توسط شرکت خودرو.

ادامه دارد: این تفاهم نامه بین سردار زاده کمند جانشین نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده قرارگاه مرکزی آموزش کارکنان ارتش و مهندس امیر حسینی مدیر عامل و آقای مهندس امیر حسینی به امضا رسید. گنجی، رئیس هیئت مدیره امداد خودرو ایران. بر اساس این تفاهم نامه کلیه سربازانی که در حوزه های فنی و خدمات مورد نیاز برای آزادسازی خودروهای ایران مهارت کسب کرده و گواهی خدمت دریافت کرده اند، می توانند به عنوان نگهبان خودرو در شهرها و تردد جاده ها مشغول به کار شوند.

کمالی اعلام کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انجام وظایف خدمتی و تسهیل و رایگان شدن کسب و کار خدمتگزاران در حوزه خودرو، هر ساله تعدادی از سربازان مجرب در پایان سال جاری معرفی می شوند. شرکت ایران خودرو ایر. زمان خدمات جذب پیمانکاران و این شرکت افراد مناسب را جذب می کند.

وی با بیان لزوم توجه به توانمندی و مهارت آموزی نیروهای مسلح گفت: در این دیدار فرمانده قرارگاه سردار زاده کمند گفت: نیروهای مسلح باید آموزش های اقتدار و مهارت محور را اجرا کنند. بازار وظیفه کارگران است تا سربازان علاوه بر وظیفه حفظ امنیت کشور، کار مسلحانه را بیاموزند.

با گفتن شهادت 700000 سرباز

کمالی افزود: تنها شهادت بیش از 700 هزار نفر دریافت کردند و طبق اعلام دفتر قرارگاه مرکزی به کارکنان مسلح این تفاهم نامه منعقد شد.

وی در ادامه گفت: مدیرعامل امداد خودرو نیز اذعان داشت که سربازان ماهر نقش مهمی در تملک و استقرار ناوگان امداد خودرو در سراسر کشور خواهند داشت و امسال 1000 نیروی ماهر در این شرکت ترمیم خواهند شد. همچنین یک دستگاه خودرو آمبولانس با سه سال مستمری و غرامت قرض الحسنه در اختیار این افراد قرار می گیرد و به این ترتیب هیچ وقفه ای بین خدمت و اشتغال این افراد وجود نخواهد داشت. همچنین با در نظر گرفتن این موضوع، این شرکت خدمات اشتراک و پشتیبانی خودروهای پشتیبانی را در شرایط و حقوق بازنشستگی ویژه به کارکنان، کارکنان و خانواده های آنان ارائه می دهد.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا