استان ها

خدمت رسانی راهداری به ۴۰ دستگاه گرفتار برف در خراسان جنوبی

تی تی آنلاین/خراسان جنوبی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: به ۴۰ دستگاه از خودروهای گرفتار در برف کمک‌رسانی شده و توانستیم افراد را از برف نجات دهیم.

محمد فدوی، در گفت‌وگو با تی تی آنلاین با بیان اینکه طی هفته گذشته و جاری شاهد نزولات جوی بودیم که بارندگی‌های خوبی در سطح کشور صورت گرفت، گفت: در خراسان جنوبی نیز با هماهنگی و آماده باش کامل نیروهای راهداری در سطح استان و حضور به موقع راهداران در سطح  محورهای مواصلاتی استان توانستیم خدمات رسانی کنیم.

وی اظهارکرد: در این مدت در قالب  ۷ اکیپ راهداری و ۵۶ نفرنیروی  راهدار و  ۳۲ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در محورهای استان مشغول بازگشایی محورها و خدمات رسانی به هم وطنان عزیز بودیم.

 فدوی اظهار کرد: در شهرستان‌های بیرجند، سربیشه، درمیان، زیرکوه، قاین فردوس و سرایان شاهد نزولات جوی خوبی از جمله برف در گردنها و مناطق مرتفع بودیم و توانستیم باحضور بموقع  همکاران شاهد بازگشایی وجلوگیری از انسداد محورها و خدمت‌رسانی در محورها باشیم.

معاون راهداری استان بیان کرد: در این مدت ۲۷۰ کیلومتر باند راه در طول محورهای مواصلاتی بازگشایی و برف روبی شد و  ۱۸۰ تن شن و نمک به مصرف رسید همچنین به ۴۰ دستگاه از خودروهای گرفتار در برف کمک‌رسانی شد و توانستند بسلامت به سفر خود ادامه دهند .

وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر برودت هوا لازم است تمامی رانندگان عزیزاز سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت لزوم  با رعایت نکات ایمنی سوخت کافی و تجهیزات زمستانی بالاخص همراه داشتن زنجیر چرخ اقدام به تردد کنند و حتما مراقب باشند که ممکن است قسمت‌هایی از جاده‌ها مخصوصا روی پل‌های بزرگ لغزنده و خطر ساز باشد.

فدوی یادآورشد: قبل از سفر با سامانه ۱۴۱ که سامانه گویا و ۲۴ ساعته است در تماس بوده و از وضعیت جاده‌های استان قبل از سفر اطلاعات کافی کسب  کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا