اجتماع و خانواده

خشکی زاینده رود به سریال کشیده شد

امیرحسین عنایتی که این روزها سریال «طعم طمع» – کاری از صدا و سیمای مرکز استان اصفهان – را کارگردانی می کند، از پخش سریالش از یکی از شبکه های سراسری در ماه آینده خبر داد.

تهیه کننده و کارگردان سریال جدید «طعم طمع» در گفت وگو با تی تی آنلاین اعلام کرد: این سریال در ژانر معمایی اما با موضوعی کمدی متولد شده است. «طعم طمع» آخرین روزهای بازبینی خود را می گذراند و موسیقی آن هم همزمان اجرا می شود. این یک کار تصادفی نیست و رایگان است و ماه آینده راه اندازی می شود.

وی در تشریح داستان اصلی مجموعه تلویزیونی «طعم طمع» گفت: این سریال داستان خشکسالی زاینده رود اصفهان و درگیر شدن خانواده کشاورز با پیامدهای این معضل را به تصویر می کشد. محمد فیلی، پوراندخت مهیمن، آشا محرابی، شهاب عباسی، افشین سنگ چاپ، فاطمه شکری، پویا امینی، احمدرضا حقیقی، زهرا قاسمی و… از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

سرزمین خشک زاینده را رود به سریال کشاند

بیایید سری پایتخت و استان ها را با هم ببینیم

عنایتی در پاسخ به اینکه قبل از اینکه طرح های شبکه استانی کیفیت پایین تری داشته باشد، روند ارتقای کیفی طرح های استانی چقدر مستمر بوده و قطع نمی شود؟ وی خاطرنشان کرد: تاکنون سریالی در شهرستان تولید نکرده ام. جاهای من در شهرستان ها بود اما کار استانی نداشتم و سریال طعم حرص اولین اثری است که مورد تایید استانی و مرکز اصفهان قرار گرفت و در شبکه های سراسری منتشر شد. به نظر من قدرت شهرها کمتر از پایتخت نیست و بیشتر چشم انداز است. چرا که وقتی شهر را یک کار استانی می‌دانند، طبیعتاً توقعات پایین می‌آید و بر خلاف کیفیت‌ها حتی پایین می‌آید، اما وقتی نظر عمومی باشد، قطعاً انتظار بالا می‌رود، زیرا شدت، تصمیم‌گیری‌ها و بودجه‌ها یکی است. . البته به طور کلی کارهای استانی با پروژه های تهران پست تولید می شود و در نتیجه کیفیت آن ها تحت تاثیر قرار می گیرد.

سرزمین خشک زاینده را رود به سریال کشاند

فرقی نمی کند سریال کمدی باشد یا درام، مخاطب به دنبال کیفیت است

وی در پاسخ به همین سوال گفت: فکر می کنید چند سریال طنز در تلویزیون فعلی پخش شود؟ وی گفت: به هر حال تلویزیون کم و بیش مخاطب خود را دارد و نمی توان گفت که طنز یا ملودی کدام بیشتر پرمخاطب است اما در مجموع تا حدودی مخاطب خود را دارد. مخاطب رسانه دیگر مثل قدیمی هایی که دنبال می کنند مثل کمدی، کارهای خانگی و… نیست، بلکه مثل همه ژانرها و موضوعات است، اما از شرط کیفیت است. اسم نمی برم اما اخیرا سریال های کمدی روی آنتن داشتیم که مخاطب را جذب نکرد، اما برعکس سریال ملودرامی هم داشتیم که انتظار نمی رفت اما مخاطب را جذب کرد. بنابراین یک بحث کیفیت وجود دارد که از برنامه حاصل می شود و مهم است و تکلیف را روشن می کند.

ساخت فیلم جدید با همکاری ترکیه

کارگردان و تهیه کننده سریال «حکمت حرص» در پایان از کارهای جدید خود در تلویزیون خبر داد: در حال حاضر کار جدیدی نداریم و قرار است «طعم طمع» را پخش کنیم. اما بعد از آن در حال تهیه فیلمی در رده کودک و نوجوان هستیم که برای فیلم های کودک و نوجوان امسال تهیه شده و محصول مشترک ایران و ترکیه است.

به گزارش تی تی آنلاین، سریال «طعم طمع» به نویسندگی علی اکبر محلوجیان از ساخته های جدید صدا و سیمای مرکز اصفهان است که تصویربرداری آن به پایان رسیده و در مرحله پس از تولید قرار دارد.

سرزمین خشک زاینده را رود به سریال کشاند

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا