حوادث

درخواست نشست مشترک ایران و عراق برای مبارزه با قاچاق اسلحه/ آماده‌باش ۲کشور برای اربعین

هدف اصلی کشورمان اعلام آمادگی ایران برای استفاده از پهپاد برای تنظیم مرزهای ایران و عراق است.

به گزارش تی تی آنلاین سردار احمدعلی گودرزی افسر مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق در گزارشی از وضعیت عمومی دو کشور گفت: بالاترین رتبه در سال های اخیر بوده است.

وی افزود: روابط کلانتری های مرزی دو کشور در یک سال گذشته از نظر حجم و کیفیت افزایش یافته و هماهنگی و ارتباط نزدیک در مرز ایران و عراق وجود دارد و توصیه می کند در مرداد ماه برای تسهیل امور خارجی، جلسه دیگری برگزار شود. تجارت.”

بخشدار دوره فرجه در رابطه با وضعیت فرهنگی دو ملت به ویژه ائمه معصومین (ع) اظهار داشت: امام حسین (ع) به دلیل انصافی که همتایی ندارد، انقلابی مردمی شده است. در دنیا پاسداران جمهوری اسلامی و سرزمین های تحت حاکمیت ایلام، کرمانشاه، خوزستان به همراه افسران مرزبانی شلمچه، چزابه، مهران، سومار، خسروی و قصرشیرین حضور دارند. تشکیل این دیدارها بین نیروهای ایرانی و عراقی موجب خوشحالی هر دو ملت و تسهیل در رفت و آمد بیگانگان می شود که این خود توفیق الهی است و دشمن بسیار مراقب این دیدارهای صمیمانه و برادرانه خواهد بود.

حضور چهار تا پنج میلیون نفر در بقاع متبرکه را پیش بینی می کنند

گودرزی با اشاره به ارتباط وزرای کشور ایران و عراق گفت: در جلسه اخیر وزیر کشور عراق قول پرداخت ویزای دو هزار نفر در روز را داده است.

بخشدار مرزبانی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل امسال بین چهار تا پنج میلیون نفر از ایران و کشورهای مسلمان در دهه چهل سالگی قرار دارند که این امر مستلزم هماهنگی و همکاری بیشتر مرزبانان و دو کشور است. کشورها.”

وی گفت: دولت باید برای افزایش امنیت در سراسر مرزها و فعال شدن شبانه روزی تدابیری اتخاذ کند و مرز خسروی را باز کند تا از حجم تردد زائران از مرز مهران کاسته شود.

مرز ایران حاضر است از پهپاد برای کنترل مرز ایران و عراق استفاده کند

گودرزی در ادامه خواستار معرفی رابط کلانتری یا کلانتری در دهه اربعین شد و گفت: مرزبانان ایرانی آمادگی استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای کنترل مرزهای دو کشور و اطلاعات مربوط به تبادل را دارند.

افسر مرزبانی فرجا با بیان اینکه نیاز به تسهیل در تردد خودروها در پایتخت مهران وجود دارد، گفت: امداد بزرگترین وسیله نقلیه در زمینه حمل و نقل و کمک به مسافران است.

وی با اثبات اینکه ایران قربانی تروریسم و ​​مواد مخدر در جهان است، افزود: جمهوری اسلامی ایران در این پرونده بیش از 4 هزار شهید تقدیم کرده است.

مرزبانی ایران خواستار اقدام مشترک در قبال قاچاق اسلحه شد

گودرزی همچنین تشکیل جلسه اتحادیه ها در مرز شلمچه، آبادان و اقلیم کردستان را برای مبارزه با قاچاق اسلحه برگزار کرد.

ژنرال حمید عبدالله ابراهیم، ​​فرماندار مرزبانی عراق نیز در این دیدار گفت: روابط فرهنگی و اجتماعی دو ملت قوی است و واقعاً برگزاری چنین دیدارهایی قطعاً منجر به مسائل سازنده و گویاتر برای حل مشکلات موجود خواهد شد. اربعین در نوع خود بی نظیر است و بر اساس تجربیات سال های گذشته مراسم بزرگ اربعین امسال برگزار می شود.

فرمانده مرزبانی عراق ادامه داد: هیئت مشترکی در داخل کشور عراق و پلیس استان تشکیل شده است که از مسافران خواسته می شود تا در مواجهه با این مشکل برای تسهیل مشکلات اربعین تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرزبانی فرج، سرلشکر حامد عبدالله تاکید کرد: با توجه به بزرگ شدن تاج و تخت، دو سال است که همایش بزرگ اربعین برگزار نمی شود، امسال تمایل مردم مسلمان به ویژه ایرانیان برای زیارت اربعین افزایش یافته و در تلاش هستیم برخی پایانه ها را بازگشایی کنیم. . با هماهنگی دولت مرکزی می توانیم بار ترافیکی مرز مهران را کاهش دهیم.

در این اطلاعیه با اعلام آمادگی کامل برای تسهیل تجارت و خدمات رسانی ایرانیان به اتباع خارجی در طول سال به ویژه محرم و اربعین، آمده است: علیرغم مشکلات امنیتی لازم در سال های گذشته، همکاری هایی با ایرانیان داشته ایم و امسال نیز با پاسخگویی و تلاش کامل در سایت ما قرار گرفته اند. ما آمادگی بهتری داریم.» برای تسهیل تردد خارجی ها باید به زائران ایرانی خدمت رسانی کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا