اقتصادی

در لرستان کمبود مرغ نداریم

تی تی آنلاین/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در حال حاضر نه تنها با کمبود مرغ در استان مواجه نیستم بلکه مازاد هم داریم.

سید عماد شاهرخی، امروز ششم شهریورماه در جلسه تنظیم بازار که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با بیان اینکه در پنج ماهه اول سال جاری با همه کمبود نیرو و تجهیزات ۳۵ هزار بازرسی را از سطح استان انجام دادیم، اظهار کرد: بازرسی‌های انجام شده منجر به تشکیل ۲۴۱۷ پرونده شد که ۲۴ میلیارد تومان جریمه ابتدایی داشت، چون جرائم در تعزیرات چند برابر است.

وی افزود: در بازرسی‌ها نسبت به پنج ماهه اول سال جاری ۱۵ درصد رشد تعداد و ۷۵ درصد رشد ریالی داشتیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه با بیان اینکه ظرف دو ماه گذشته هشت و نیم میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشتیم، گفت: ظرفیت خالی سالن‌های ما برای مرداد ماه سه میلیون قطعه جوجه ‌ریزی بود، تهران تولید چهار میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی برای ما تعیین کرد که ما نپذیرفتیم چون ظرفیت نداشتیم.

شاهرخی بیان کرد: تهران مجوز جوجه‌ریزی ۳۰ درصد بیشتر از ظرفیت سالن‌ها صادر کرد و ما نه تنها به تعهد خود که چهار میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی بود عمل کردیم بلکه ۱۰۰ هزار هم بیشتر تولید کردیم یعنی ۱۰۲ درصد رشد داشتیم.

وی با بیان اینکه لرستان در خصوص جوجه‌ریزی جزو استان‌های برتر بود، گفت: این در حالی است که مشکل تأمین سویا مرغداران حل نشده است، این آمار ثابت کرد که تولید کنندگان با وجود محدودیت‌ها همواره پای کار هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، اظهار کرد: در حال حاضر نه تنها با کمبود مرغ در استان مواجه نیستم بلکه مازاد هم داریم، به طوری که ۴۰ تن به استان‌های همجوار حمل می‌شود و ۱۲۰ تن‌ هم ذخیره داریم.

شاهرخی با بیان اینکه ما نظارت را تعطیل نکردیم، تأکید کرد: ما از مرغداری تا هنگامی که کشتار و وارد سامانه توزیع می‌شود، نظارت لازم را داریم.

انتهای پیام 

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا