حوادث

ده ها تن در رابطه با حادثه شاهچراغ دستگیر شده اند

تی تی آنلاین/ کرمان جانشین فرمانده انتظامی کشور در خصوص شهادت جمعی از اعضای ما در حرم شاهچراغ شیراز گفت: اشراف اطلاعاتی یعنی چشم عملیاتی که اقتدار پلیس را در نزد مردم افزایش می دهد. و این قسمت منجر به دستگیری یک نفر برای شناسایی افراد اتفاق افتاده در شاهچراغ شد، مشخص شد که قصد خرابکاری در یک عملیات انتحاری بزرگتر را داشتند.

سردار قاسم رضایی 23 آبان ماه در جلسه کمیسیون عملیات نیروی انتظامی استان کرمان اظهار داشت: هم مردم و هم نیروهای امنیتی در استان پهناور کرمان با 6500 شهید و بیش از 20 هزار جانباز و ایثار از بیشترین سرمایه اجتماعی بهره مند هستند.

حضور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نشان از افتخار نیروی انتظامی است و افزود: حمایت مردمی از پلیس نیز موضوعی است و باید حفظ شود.

رضایی تصریح کرد: طبق گزارش فرمانده انتظامی کرمان عمدتاً در چند استان این استان درگیر اغتشاش بوده ایم و بر اساس نظرات و ارزیابی های این استان این مردم بودند که اجازه اغتشاش را ندادند. . گونه ها دیار کریمان با درک و درایت بی نظیری در این آشوب عمل کرد و نتیجه می گیریم که این افراد بهترین استانداران امنیتی هستند.

معاون فرجا با تشریح نیازهای نظم و امنیت در مناطق شمال، جنوب، شرق، غرب و مناطق کویری استان کرمان گفت: امنیت استان کرمان رو به افزایش است و مدیریت خاص خود را می طلبد. قبلاً در برخی مناطق استان راهبندی محاصره شده بود، اما امروز دیگر شاهد چنین آسیبی نیستیم که نشان می دهد کار و عملیات با خون شهدا انجام می شد تا این که این امر محقق شد.

وی افزود: در این راستا مسئولان کرمان علاوه بر انجام رزمایش، با مردم تعامل و کمک های مردمی را انجام دادند که باعث ارتقای امنیت منطقه نیز شد و با جلب همکاری، ادامه این فعالیت ها را تایید می کنیم. از سایر نهادها

رضایی در اجرای بازدیدهای قبلی افزود: از جمله این طرح ها برای مذاکره با صاحبان سلاح، وی همواره تاکید می کرد که این پرونده در سایر جرایم نیز تاثیر دارد و محور دوم شناسایی و دستگیری مجرمان و محکومان است. که در این مورد نیز هست.

وی اعتصاب کنندگان و ازدحام جمعیت را در مرحله سوم ماموریت محور پلیس دانست و گفت: این کار به اغتشاش ختم شد اما زمان مناسب دخالت کرد تا کسی جرأت نکند و به دلیل شکایت از جمعیت شکایت کنید. ترس از اعتصاب کنندگان “تسلیم نشو”

جانشین رئیس پلیس منطقه ادامه داد: در این زمینه باید پرونده های محکم و دوستانه ترسیم و گزارش شود تا مردم عملاً از مساعدت ها و مصوبات قضایی و تاکید شده و واقعاً بهره مند شوند. آموزش نحوه نگهداری از کیف، ماشین و سایر وسایل شخصی هم در رسانه ها و هم در محافل و جلسات به شهروندان ضروری است.

وی در بخشی دیگر از سخنان، حجاب و عفاف را برای قدرت ملی دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی برای حفظ این ارزش ها شکل گرفت، اما اگر عده کمی به این ارزش حمله کردند، بدانند که مورد لعن و نفرین همه قرار خواهند گرفت. رویداد. شورش ها بخش بزرگی از ظرفیت عملیاتی پلیس را برای کنترل این موارد تحت فشار قرار داد و متأسفانه در برخی مناطق با افزایش جرایم روبرو بودیم. نتایج این جنایات همه کسانی است که مردم را تحریک می کنند و همه کسانی که احساس بدی دارند احساس بدی دارند.

رضایی به شهادت گروه مظلوم مردم ما در دلوبی شاهچراغ شیراز گفت: اشراف اطلاعاتی یعنی چشمان عملیاتی که اقتدار پلیس را در نزد مردم افزایش می دهد و این اتفاق افتاد که در. حادثه شاهچراغ، از دستگیری یک نفر تا شناسایی ده ها نفری که در حال برنامه ریزی گسترده تر تخریب و عملیات انتحاری بودند.

جانشین فرمانده انتظامی منطقه در پایان بار دیگر اهمیت حجاب و عفاف را نشان داد و اعلام کرد: بی توجهی به حجاب در واقع رکن امنیت خانواده را خدشه دار می کند و راه را برای ورود خانواده به حریم خانواده هموار می کند. باید به خانواده ها هشدار داد که از دین اسلام پاسداری کنند و راه نفوذ دشمن را محکم کنند.

بر اساس این گزارش، سردار قاسم رضایی در مسیر کرمان به مقام شامخ شهدا بویژه سردار سپهبد ادای احترام کرد. حاج قاسم سلیمانی.

شهدای کرمان در گلزار گفت: کرمان کشور کرمان است و بعد از انقلاب روز به روز در حال شکوفایی است و شش هزار و پانصد شهید این استان به ویژه حاج قاسم سلیمانی بر این نکته استدلال می کنند.

وی با بیان اینکه همه شهدا عزیزند اما شهید حاج قاسم سلیمانی رهبر جبهه مقاومت در قلب ما جای دارد، افزود: ما نیز برای پاسداری از راه آنها تلاش خواهیم کرد و امروز به شهدایی که از خود گذشتند گفتیم. زندگی می کند. به شدت دلتنگش هستیم

رضایی خطاب به رهبران و کارگران اصلی فراجا گفت: قدردان همکاران و خانواده‌ها هستیم، زیرا این مجاهدان صادق غیرمنتظره‌ترین هستند، ستون امنیت و حمایت مردم را به حرکت در می‌آورند؛ بدن کسانی که قانون شکنی می‌کنند. و با خدا معامله کنید و نزد مردم عزیز باشید.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا