استان ها

دیدار هیأت تجاری عراق با مسئولان بخش دولتی و خصوصی چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری تی تی آنلاین، استان چهارمحال و بختیاری هلا ولی علی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری در نشست اتاق بازرگانی عراق با مسئولان دولتی و خصوصی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: ایران قاره ای بزرگ است. بسیاری از امکانات مختلف

وی افزود: فرصت های بسیار خوبی در عملیات تجاری و عملیاتی ایران وجود دارد که در مقایسه با سایر کشورهای بین المللی از فرصت های بسیار خوبی برخوردار است.

ولی علی اعلام کرد: پس از سقوط صدام، 90 درصد ایرانی ها محصولات عراقی را در اختیار داشتند و خریداری می کردند، اما پس از یک دهه اکنون ترکیه مالک بازار عراق است.

وی خاطرنشان کرد: ترکیه 16 تا 18 میلیارد دلار در بازار عراق هزینه می کند که ایران 13 میلیون دلار آن است.

رئیس اتاق بازرگانی البیتر عراق تصریح کرد: اخیراً هدف گذاری 25 میلیون دلاری بین ایران و عراق پیش بینی شده بود.

وی گفت: یکی از مشکلات اساسی حساب های بانکی عراقی ها در ایران است و باعث شده است که عراقی ها دعوت سرمایه گذاری در ایران را نپذیرند.

ولی علی تاکید کرد: یکی از مشکلات اصلی، پیچیدگی قوانین و مقررات بین دولت ایران و بخش خصوصی عراق است و شرایط اقتصادی عراق با نادیده گرفتن ایران با مشکلات جدی مواجه شده است.

وی افزود: از آنجایی که سرمایه گذاران عراقی در انتقال پول به ایران با مشکل مواجه هستند، هیچ دلیلی برای سرمایه گذاری در آنها نباید کنار گذاشته شود و آنها باید اقتصاد بازار کشور خود را در کشورهای دیگر رها کنند.

رئیس اتاق بازرگانی البیتر عراق تصریح کرد: کارخانه سیمان البیتر توسط ایرانی ها ساخته شده است و قرار است برنامه ریزی بهتری برای تقویت بخش اقتصادی و آوردن این کارخانه تروق انجام شود.

ولی علی هشدار داد: حذف روادید، تسهیل ورود اتباع خارجی و محدودیت ورود ارز به ایران زمان بیشتری می برد و چرخه اقتصادی کشور را کاهش می دهد. را

48

دکمه بازگشت به بالا