بین الملل

راه‌اندازی ماهواره نور منطقه‌ای است که منطقه پیش از آن هرگز ندیده بود / تخلیه نظامی آمریکا. گزینه ابرقدرت غرب آسیا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا ، ماهواره “نور 1” یک ماهواره نظامی و چند منظوره است که هفته گذشته با موفقیت توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی “قاسد” راه اندازی شد و در مدار 4225 کیلومتری قرار گرفت. این موفقیت جمهوری اسلامی ایران جدا از خشم دشمنان آمریکایی و صهیونیستی تأثیر زیادی بر جهان گذاشت. روزنامه لبنانی البانا در گزارشی نوشت: “در یک نمایش شگفت آور و سریع از توانایی های فنی و علمی خود ، ایران توانست ماهواره نور را پرتاب کند و آن را در مدار زمین قرار دهد. ماهواره های آمریکایی و اروپایی نتوانستند برای پرتاب آماده شوند.” برای مشاهده

این عملیات افزود: عملیات قرار دادن ماهواره سبک بر روی موشک پرتاب شده به فضا به طور پنهانی و حداقل طی دو ساعت به طور پنهانی انجام شد ، به طوری که تجهیزات نظارتی بین المللی و شرکت های تخصصی ، جز بعداً چیزی در مورد عملیات پرتاب نفهمیدند. ماهواره نور در مدار زمین قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

پرتاب ماهواره نور این عبارت را فاش کرد ، “یدالله بالاتر از فکر من است”.

سید فادی السید ، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک لبنان در سازمان ملل ، به گروه بین المللی محورهای مقاومت آژانس خبری آنا در منطقه غرب آسیا گفت. از نظر نظامی ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، افق های جدیدی را برای آینده این منطقه گشوده است ، زیرا ماهواره ها و هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا و اسرائیل همچنان بر عملیات نظامی ایران در منطقه نظارت می کنند. و یک ماهواره نظامی سبک با یک موشک بالستیک با برد بلند پرتاب کنید.

فادی آل سعید

پرتاب ماهواره نور ایالات متحده را شوکه کرد

وی گفت: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور مقامات آمریکایی و صهیونیستی را شوکه کرده و حرکت ایران را گامی بزرگ به جلو توصیف کرده است. “ماهواره ها در زمینه فناوری نظامی چنان پیشرفته اند که محققان فضایی ایالات متحده نتوانسته اند سیگنالی بدهند.” روند راه اندازی را شناسایی و قطع کنید. همچنین این نکته وجود دارد که پرتاب ماهواره نظامی ایران عملیاتی استراتژیک و دفاعی است که جمهوری اسلامی از آن برای اهداف نظامی خود استفاده خواهد کرد و تهدیدی برای سایر کشورها محسوب نمی شود. در حقیقت ، ایران برای محافظت از منافع ملی خود ماهواره نور را راه‌اندازی کرد.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک لبنان گفت: “ماهواره نور یک دستاورد قابل توجه در زمینه فضا بود که ایران را در باشگاه کشورهایی که پرتاب ماهواره ها و در راس منطقه قرار داده اند ، قرار داد.” جمهوری اسلامی ایران توانست با موشکی که درون یک ماهواره نظامی پیشرفته ساخته شده ، نور را به فضا پرتاب کند ، آن را در محور زمین قرار داده و آن را در کلاب های پرتاب فضا پرتاب ماهواره در روسیه ، ایالات متحده ، فرانسه ، ژاپن ، انگلیس و سایر کشورهای توسعه یافته قرار دهد. این منطقه را حفظ کنید. ایران اکنون یکی از معدود کشورهای توسعه یافته است که توانایی رفتن به مدار ماهواره ای را دارد.

این کاوشگر لبنانی تأکید کرد که پیام راه اندازی ماهواره نور برای منطقه توسط ایران و دوستانش در کل منطقه احساس شده است. این کشوری است که می تواند با ارائه تجربه خود در زمینه پرتاب ماهواره نقش مهمی در توسعه محلی کشور خود داشته باشد.

راه‌اندازی ماهواره نور در مواجهه با تهدیدات بیرونی امیدهای زیادی را در بین مردم منطقه برانگیخته و از معدود موفقیتهایی است که منطقه دیده است.

فادی السید اظهار داشت: سپاه پاسداران ماهواره نور را در مقیاس استراتژیک ماهواره نور را به فضا پرتاب کرد و پیام استقلال ایران را به جهانیان منتقل کرد و به جهانیان گفت که از این پس این کشور می تواند شبکه های ماهواره ای و دستگاه های الکترونیکی خود را کنترل کند. باید باشد

وی افزود: با این کار جمهوری اسلامی ایران قدرت علمی خود را به جهانیان نشان داده و ثابت کرده است که علی رغم تحریم های شدید و سخت می تواند ماهواره هایی را تولید و راه‌اندازی کند ، که مدعیان منطقه نتوانستند آن را انجام دهند. جمهوری اسلامی ایران خواستار خروج نیروهای آمریکایی از منطقه به عنوان یک ابرقدرت در خاورمیانه است.

فادی السید با اظهار نظر در مورد رئیس جمهور دونالد ترامپ و دیگر مقامات آمریکایی که قدرت موشکی ایران را زیرپا گذاشتند و اکنون عصبی بودند ، گفت: هر وقت ایران بخشی از قدرت نظامی ، علمی ، فناوری و استراتژیک خود را نشان دهد ، صهیونیست ها ترس دارند که توانایی های این کشور می تواند ایران را به دنبال کمک های علمی و نظامی به همه کشورهای آزادیخواه و محدود کردن متحدان خود سوق دهد. او دوستانی که همه با اسرائیل روابط خصمانه دارند ، به آن منطقه اعتقاد ندارد.

فادی آل سعید

وی افزود: موضوع دیگر پشتیبانی ایران از کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه است که می خواهد ایالات متحده را از منطقه خارج کند. ایالات متحده امروز از موفقیت تهران می ترسد زیرا نگران حمایت ایران از عراق و سوریه است که ایران قصد دارد از این منطقه خارج شود. اکنون قدرت ایران از نظر علمی در حال رشد است و سپاه پاسداران در پله های مقام معظم رهبری پیروی می کند که خواستار تحکیم ایران در همه زمینه ها شده است.

انتهای پیام / 10106/403340 / /

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا