فرهنگ و هنر

رایزنی امیرعبداللهیان با فواد حسین درباره اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشور و فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در تماسی تلفنی در خصوص برخی موضوعات مشترک از جمله تعهد به توسعه و گسترش روابط دوجانبه میان تهران و بغداد گفتگو کردند. همچنین در دیدار تماشاگران ایرانی و عراقی دو ملت، مواردی مطرح شد. و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش تی تی آنلاین، مقامات خارجی جمهوری اسلامی ایران و عراق بر لزوم پیگیری توافق‌های صورت گرفته با ورود نخست‌وزیر عراق به تهران در زمینه گسترش روابط دوجانبه و تسهیل سفر خارجی‌های ایرانی و عراقی تاکید کردند. وی بر مناسبت های دینی به ویژه اربعین حسینی تاکید کرد.

امیر عبداللهیان از کمک ها و تسهیلات ارائه شده به زائران ایرانی در سفر عرفه و همچنین هماهنگی زائران ایرانی در اربعین برای زیارت قدردانی کرد و از تلاش های طرف عراقی برای اعزام زائران ایرانی قدردانی کرد. عربستان به دلیل برگزاری مراسم ویژه حج.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین عراق را با توانایی این کشور برای از سرگیری اعزام زائران ایرانی به عمره مقایسه می کند و امیدوار است با پیشنهاد ولیعهد، مقدمات و فرصت ها برای اتحاد مجدد عمره فراهم شود.

وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که برای ادامه کمک برای تسهیل سفر عرب‌ها و زائران اربعین و نیز مناسک حج آماده است و دولت عراق را بر آن داشت تا اقدامات لازم را انجام دهد. زیارت اربعین.

فواد حسین تاکید کرد که دولت عراق باید حداکثر تلاش خود را برای تسهیل سفر زائران حسینی و برگزاری هر چه بیشتر مراسم اربعین انجام دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا