استان ها

روزانه ظرفیت تزریق هفت هزار دز واکسن در چهارمحال و بختیاری وجود دارد

به گزارش خبرگزاری تی تی آنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر علی احمدی افزود: متاسفانه میزان استقبال مردم در تزریق واکسن کرونا به خصوص دز یادآور کم است.

به گفته وی، هم‌اکنون ۴۰۴ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و خانه‌های بهداشت روستایی آماده انجام واکسیناسیون در برابر کرونا است.

دکتر احمدی افزود: در حال حاضر ۳۵ درصد در گروه سنی بالای ۱۸ سال در استان نوبت سوم واکسن را دریافت کردند و با توجه به شیوع سویه جدید کرونا همه مردم به خصوص افراد بالای ۱۸ سال که دارای بیماری زمینه‌ای هستند و ۶ ماه از تاریخ آخرین واکسن آنها گذشته نسبت به تزریق دوز یادآور واکسن کرونا سریعتر اقدام کنند.

وی گفت: هم اکنون ۹۵ درصد گروه سنی بالای ۱۸ سال استان نوبت اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

دکتر احمدی با اشاره به اینکه هم‌اکنون از موج کرونا در استان عبور کردیم، گفت: پیشگیری یکی از راه‌های مهم و مقدم بر درمان است و باید برای جلوگیری از شیوع دوباره کرونا دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک در فضای سربسته و هوشیاری در رعایت موازین بهداشتی رعایت شود.

وی گفت: سویه جدید کرونا قابلیت انتقال و سرایت‌پذیری بیشتر نسبت به سویه‌های قبلی دارد و یک فرد بیمار می‌تواند ۱۶ نفر را مبتلا کند.
بر اساس این گزارش با توجه به شیوع سویه‌های جدید ویروس کرونا رعایت بهداشت عمومی، شست‌وشوی دست‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و واکسیناسیون افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای باید در اولویت قرار گیرد.

براساس تازه‌ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رنگ ‌بندی شیوع کرونا در شهرستان اردل در استان در وضعیت زرد قرار گرفت.

46

دکمه بازگشت به بالا