اجتماع و خانواده

زائرانی که به مرزها مراجعه می‌کنند را باز نمی‌گردانیم/ هیچ وقت مرزها را کامل نبستیم

پلیس پایتخت کشور در خصوص آخرین وضعیت تردد زائران اربعین حسینی در مرز عراق گفت: وضعیت مرز رو به عادی شدن و موفقیت آمیز شدن است، دیگر ازدحامی که در روزهای گذشته شاهد بودیم نداریم.

به گزارش تی تی آنلاین، سردار اشتری یکشنبه شب در گفت وگو با رادیو اربعین درباره آخرین وضعیت مرزها، اظهار کرد: وضعیت مرزها به سمت تنظیم پیش می رود و خدا را شکر آن اوباشی را که در آن دیدیم نداریم. . در روزهای گذشته، طرف عراقی هم اکنون آماده پذیرایی از خارجی ها است.

این مسئول در نیروی انتظامی با بیان اینکه اکنون به تدریج به همه کسانی که در مرزها و مرزها و یا در مناطق پشت مرزی هستند اجازه حرکت و اعزام به عراق را می دهیم، افزود: امروز از مرز خسروی بازدید کردم. تردد زائران در مرز خوب است، اکنون در مرز مهران، زائران در حال تردد هستند و ما زائرانی را که به مرز آند آمدند و عراق برای این کار آماده شده بودند، برنمی‌گردانیم. ما برای زائران امکان رفت و آمد به عراق را فراهم می کنیم.

اشتری با بیان اینکه بر اساس آمار ما در این روزها دو میلیون و 750 هزار زائر ایرانی به عراق سفر کردند، گفت: موج بازگشت زائران از عراق آغاز شده و بر اساس آمار 750 هزار زائر به کشور بازگشته اند. در حال حاضر در برخی مناطق، تعداد زائرانی که به کشورشان باز می گردند، بیشتر از کسانی است که سفر را در عراق ترک می کنند.

رئیس نیروی انتظامی گفت: اکنون هیچ مشکلی در پایانه ها نداریم، مردم همکاری کردند و یکی دو روز را تحمل کردند، اکنون وضعیت در حال تغییر است و همانطور که گفته شد خارجی هایی که به تهران آمده اند. مرز به تدریج از راه می رسد. تا کارش را انجام دهد به عراق

اشتری در بخشی دیگر از این سخنان با بیان اینکه هیچ گاه مرزها را به طور کامل نبسته ایم، اظهار داشت: گاهی به دلیل فراوانی و آمادگی میزبانی در سمت عراقی، مرزها یک تا دو ساعت بسته می شد اما من بودم. دوست ندارید این به طور کامل بسته شود، اکثر مرزهای ما شبانه روز کار می کنند، به جز مرز خسروی که زمان مشخصی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است، در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران بازدیدکنندگان می توانند 24 ساعته سفر کنند. .

وی همچنین گفت: هیچ جاده ای در داخل روستا مسدود نشده است، البته در برخی از جاده ها از جمله مهران ترافیک سنگینی وجود دارد که در روزهای اخیر سعی در مدیریت آن داشته ایم و اکنون اوضاع رو به بهبود است.

اشتری همچنین به زائران در هنگام بازگشت به کشور توصیه هایی کرد و از آنان خواست که خسته نباشند و بی سر و صدا به خانه های خود بروند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا