استان ها

زاهدان گرمترین روز خود را در یک سال گذشته تجربه کرد

تی تی آنلاین/سیستان و بلوچستان مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۳ ایستگاه هواشناسی دمای بالای ۴۰ درجه را در استان به ثبت رساندند که بیش از ۹۰ درصد ایستگاه‌های استان را تشکیل می‌دهد.

محسن حیدری در گفت وگو با تی تی آنلاین، با اشاره به اینکه بالاترین دمای هوای زاهدان مربوط به یازدهم تیرماه ۱۴۰۲ بوده است، اظهار کرد: پس از گذشت ۳۶۴ روز، دیروز مردم این شهرستان بار دیگر دمای ۴۲ درجه را تجربه کردند همچنین روز گذشته شهرستان دلگان با ثبت دمایی ۴۸ درجه گرمترین شهر استان شد.

وی با بیان اینکه تا پایان هفته موج گرمایی ادامه دارد، عنوان کرد: از امروز تا چهارشنبه با تشدید جریانات شمالی در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گردخاک در برخی نقاط طوفان گردوخاک، کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا و اختلال در تردد پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این مدت  نواحی مرکزی، نوار  غربی و مرز شرقی استان وزش باد و گردوخاک با شدت کمتر نسبت به نواحی شمالی و افزایش غبار پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: تا روز سه شنبه دریای عمان بویژه در نواحی شرق مواج خواهد بود، از سه شنبه تا پایان هفته با افزایش شدت وزش باد دریای عمان مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا