اجتماع و خانواده

زلزله تهران، هشداری به موقع برای تمرکززدایی فعالیت‌ها

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: “سرمایه توانایی انجام این میزان فعالیت تجاری ، اداری و سیاسی را ندارد.”

علی ابراهیم با اشاره به زمین لرزه در تهران صبح جمعه در مصاحبه با ISNS اظهار داشت: در گذشته هشدارهای جدی درباره زلزله تهران و پیامدهای ناگوار آن وجود داشته است. تهران از نظر نوع پارچه مسکونی و تراکم به آن کاستی های جدی دارد. اگر اتفاق بدی در این شهر رخ دهد ، کمک به مردم تهران آسان نخواهد بود.

عضو کمیسیون کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: تهران همچنین دارای مشکلات جدی زیست محیطی است. ساخت و سازهای گسترده ای در مناطق غربی و شمال غربی تهران (در نزدیکی دریاچه خلیج فارس) صورت گرفته است ، که نفس کشیدن این شهر را دشوار کرده است جز خطرات ساخت و ساز.

نماینده مجلس سرمایه می گوید: “سرمایه توانایی اجرای این حجم از فعالیت های تجاری ، اداری و سیاسی را ندارد.” اگر به بیماری کرونا نگاه کنیم ، بزرگترین مشکل در شهر ترافیک و حمل و نقل است. وی گفت: “این بحران هم آلاینده و هم زمان بر است. در شرایط عادی ، شهروندان ساعت ها در جاده گیر می کنند. در موارد دشوار ، همه چیز بسته است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ، زلزله صبح روز جمعه در پایتخت را “هشدار به موقع” خواند و به هشدارها به تصمیم گیرندگان ارشد کشور مبنی بر حذف برخی فعالیت ها از تهران ، هشدار داد. آنها باید مجوز خود را برای ساخت و ساز دوباره مورد بازنگری قرار دهند. نباید از ساخت و سازها درآمدزایی کرد. در جایی که ظرفیت ارتفاع وجود ندارد ، مجوزها صادر نشده اند.

وی افزود: هیچ راه حل کوتاه مدت و کوتاه مدت برای مصیبت زلزله در تهران وجود ندارد. این حادثه که در بزرگترین ساختمان تهران ، پلاسکو رخ داد ، سرنوشت نزدیک به هزار مشاغل را تهدید کرد. خواستار تمرکز مجدد همه این واحدها هستیم. این سازمان متعلق به جامعه محروم بوده و هیچ مدعی خصوصی نداشته است. بنابراین مالک می تواند این میزان فعالیت را در مناطق مختلف تهران شکسته باشد.

ابراهیم در پایان سخنان خود گفت: ما باید اصلاحات جدی را انجام دهیم و درک کنیم که محور فعالیت های اداری – تجاری ، اقتصادی و سیاسی منجر به این مشکلات خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا