اجتماع و خانواده

زمین‌لرزه ۵.۸ ریشتری در هرمزگان/ اعزام تیم‌های ارزیاب

سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به وقوع زمین لرزه های 5.7 و 5.8 ریشتری در منطقه بندری خمر استان هرمزگان از اعزام دو تیم سرشماری به محل خبر داد.

مجتبی خالدی در گفت وگو با تی تی آنلاین، اظهار کرد: حوالی ساعت 20:37 امروز زمین لرزه ای به بزرگی 5.7 ریشتر در مرز خلیج فارس، هرمزگان و جزیره قشم بندر خمر و کمی بعد حدود 20 را لرزاند. :00 ساعت 39:39 زلزله ای به بزرگی 5.8 ریشتر برای بار دوم همین منطقه را لرزاند.

خالدی با بیان اینکه این زمین لرزه 5.7 در عمق 10 کیلومتری و زمین لرزه 5.8 در عمق 9 کیلومتری زمین رخ داده است، اظهار داشت: دو تیم ارزیاب برای بررسی خسارت های ناشی از زلزله به محل اعزام شدند.

همچنین مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: در پی وقوع دو زمین لرزه به بزرگی ۵.۷ و ۵.۸ ریشتر که منطقه بندرخمر در استان هرمزگان را لرزاند. حدود ساعت 20:37 و 20:39 امروز. تیم های ارزیابی به محل اعزام شدند.

سازمان امداد هلال احمر ادامه داد: با توجه به عمق و شدت زلزله بلافاصله با مسئولان روستا تماس گرفته شد و با توجه به مختصات مرکز زلزله، تیم های ارزیاب برای بررسی و امداد رسانی به حادثه دیدگان اعزام شدند.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور پس از دو ساعت وقوع دو زمین لرزه به بزرگی 5.8 و 5.7 ریشتر در استان هرمزگان گفت: 10 تیم سرشماری و پنج تیم واکنش سریع به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

و گفت: تمامی مراکز اورژانس استان نیز در حالت آماده باش هستند و به بیمارستان ها و پزشکان و مراکز بهداشتی درمانی بندرعباس نیز اطلاع رسانی شده است.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد

دکمه بازگشت به بالا