اجتماع و خانواده

زندگی ۸۵۰۰ کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست در مراکز شبه‌خانواده

تی تی آنلاین/گلستان معاونت فرهنگی و اجتماعی از زندگی نزدیک به 8500 کودک بی توجهی و بی سرپرستی در مراکز شبه خانواده خبر داده است.

محمد نصیری عصر امروز سه شنبه 7 تیرماه در مراسم افتتاحیه قرنطینه ملی دوم خانواده در گلستان گفت: 25000 کودک تحت مراقبت و بدسرپرستی دولت قرار دارند که از این تعداد بیش از 17000 کودک کودکان در زندگی جایگزین خانواده های وابسته به ما و همچنین با اقوام مانند عمو، خاله و غیره هستند.

وی با بیان اینکه فرزندان ساکن در خانواده های دیگر را رصد می کنیم تا از الگوی آموزشی مناسب برای آنها اطمینان حاصل کنیم، افزود: کمک مالی می کنیم تا این کودکان در محیط خانواده باقی بمانند و به طور کلی زندگی در این محیط به گروه زندگی بهتر تبدیل شود. با سایر کودکان در مراکز و محیط هایی غیر از خانواده.

سفیر در جریان امور رفاهی فرهنگی و اجتماعی کشور با یادآوری زندگی نزدیک به هشت هزار و پانصد کودک در مراکز شبه خانواده نادیده گرفته شده و نادیده گرفته شده خاطرنشان کرد: این مراکز همانگونه که از نامشان پیداست و از منظر آن شبه خانواده هستند. نگاه کودکان و لبخند بر لبانشان آشناترین زمینه رضایت از مراکز شبه خانواده است.

نصیری با بیان اینکه امروز دومین مرکز قرنطینه کشور انجام می شود، گفت: امیدوارم با عشق و علاقه ای که در کشورمان وجود دارد، عید غدیر سال آینده، این هشت هزار کودک وارد مراکز شبه خانواده شوند. پایین ترین کلاس و بقیه بچه ها به مرکز خانواده برمی گردند. خانواده ای که خصوصیات عمومی آن مورد تایید و زیر نظر مجموعه ها و موسسات خیریه است.

وی در تشریح نیازهای اجتماعی خانواده گفت: اگر کودکی در یک دوره زمانی در خانواده دچار مشکلات و خاطرات تلخ شد، وظیفه ما در امور اجتماعی این است که به مرور زمان و در جهت اصلاح، کودک را از این خانواده جدا کنیم. و بیایید سعی کنیم آن خانواده را اصلاح کنیم مهم ترین مسئله ما یک کانون خانواده است که یا با یک والدین تک زندگی می کند یا برای آنها فرزندی باقی می گذارد، زیرا الگوی ایده آل برای درآمد کودک است. واحد خانواده.

معاونت فرهنگی و اجتماعی متذکر شد: اورژانس اجتماعی در گذشته بر اساس مراحل قضایی، مراکز خانواده‌های کودکان آسیب دیده را راه‌اندازی کرده و وارد این گروه از مراکز شبه کودک و خانواده شده است. خروج نامناسب از این مراکز دلیل آن این است که مراکز قرنطینه در تهران قرار دارند و در این مدل کودک برای تعیین تکلیف وارد مراکز قرنطینه می شود و بیش از یک منبع قرنطینه در آن مرکز وجود دارد که پیگیری می کند. در گزینه اول یعنی بازگشت به خانواده و حداکثر ظرف مدت 20 روز برای فرزند و در صورت عدم موفقیت به مراکز شبه خانواده و … منتقل می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا