حوادث

سازمان‌های مردم نهاد در کاهش آسیب‌های اجتماعی اثرگذارند

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نقش سازمان‌های مردم نهاد در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را نقشی پررنگ و موثر توصیف کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، سرهنگ علی همه‌خانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه سمن‌ها در تهران گفت: سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف از توانمندی بالایی برخوردار هستند و می‌توان با استفاده از ظرفیت آنها برای مقابله با آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی اقدام کرد.

وی با بیان اینکه سمن‌های فعال در حوزه اجتماعی، سازمان هایی‌غیر دولتی و تخصص مدار هستند، گفت: در این سازمان‌های مردم نهاد افرادی با باورها و اعتقادهای مشترک بدون هیچ منفعت طلبی شخصی، در کنار هم قرار می‌گیرند و با انجام یک اقدام مشترک اجتماعی، طرحی اثرگذار را در یک منطقه اجرا می‌کنند تا گام‌های بزرگی را برای رفع مشکلات گروه‌های هدف بردارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس پایتخت ادامه داد: با توجه به اهمیت و ضرورت توجه و جلب مشارکت برای حل مساله آسیب‌های اجتماعی و این باور که تنها دستگاه‌های دولتی نمی‌توانند راهگشای معضلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی باشند، ضرورت همکاری و همدلی تشکل‌های مردمی بیش از پیش ملموس است.

همه خانی با تاکید بر اینکه لازم است که از ظرفیت همه دستگاه‌ها برای فعالیت سمن‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی و به خصوص در راستای حل پنج آسیب اجتماعی مهم در کشور و شهر تهران استفاده کنیم، گفت:  اگرچه از نظر ابتلا به آسیب‌های اجتماعی بعضی ازاستان‌ها بحرانی محسوب نمی‌شود، اما به لحاظ اهمیت موضوع و پیشگیری از افزایش آنها، لازم است که برنامه‌های مشترک و جامعی به صورت مستمر اجرایی شود.

وی گفت: پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر نیازمند مشارکت جدی مردم و بخش‌های دولتی و غیردولتی است و یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانیم برای پیشگیری از اعتیاد انجام دهیم استفاده از توان سازمان‌های مردم نهاد است.

انتهای پیام

انتشارات مقالات حوادث

نویسنده حوادثی هستم که با دقت و دقت بسیار بالا می‌توانم اخبار را ارائه دهم. هدفم ارائه اطلاعات صحیح و قابل اعتماد است.
دکمه بازگشت به بالا