سازمان ملل : ۶ هزار نفر هنگام حمله اسرائیل به مدرسه‌ای در غزه پناه گرفته بودند

به گزارش تی تی آنلاین؛ آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل (آنروا) اعلام کرد: هنگام حمله اسرائیل به مدرسه ای در مرکز غزه، ۶ هزار نفر در در این مدرسه پناه گرفته بودند.

به گزارش ایرنا، آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی روز پنجشنبه به وقت محلی، پس از کشته شدن ده ها نفر در حمله هوایی اسرائیل به مدرسه ای در مرکز غزه، در توصیف این حمله اعلام کرد “یک روز وحشتناک دیگر” در غزه بود.

این مدرسه که در اردوگاه پناهندگان نصیرات قرار دارد، قبل از اینکه در آغاز جنگ بسته شود، توسط آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اداره می شد.

فیلیپ لازارینی، رئیس آنروا گفت که هنگام حمله هوایی اسرائیل که بدون هشدار قبلی انجام شد، این مدرسه به ۶ هزار آواره پناه داده بود.

لازارینی افزود: “ادعاها مبنی بر اینکه گروه های مسلح ممکن است در داخل پناهگاه بوده اند، تکان دهنده است. ما نمی توانیم این ادعاها را تایید کنیم.”

او ادامه داد: «حمله، هدف قرار دادن یا استفاده از ساختمان‌های سازمان ملل برای مقاصد نظامی، بی‌توجهی آشکار به قوانین بین‌المللی بشردوستانه است.»

رئیس آنروا اضافه کرد: «هدف قرار دادن اماکن سازمان ملل یا استفاده از آنها برای مقاصد نظامی نمی تواند به یک هنجار جدید تبدیل شود.»

ارتش اسرائیل تایید کرد که حمله هوایی به نصیرات را انجام داده و بر اساس ادعای این رژیم مقر حماس در داخل مدرسه را هدف قرار داده است.

پیتر لرنر سخنگوی ارتش اسرائیل بعدا در گفتگو با خبرنگاران ادعا کرد که این رژیم “از تلفات غیرنظامیان آگاه نیست.”

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما» فلسطین، مدرسه «السردی» که آوارگان را در اردوگاه ۲ در «النصیرات» در مرکز نوار غزه در خود جای داده بود، هدف حمله جنگنده‌های رژیم اسرائیل قرار گرفت که تاکنون ۲۹ نفر به شهادت رسیده اند.

310310

دکمه بازگشت به بالا