فرهنگ و هنر

سفیر ویتنام از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد

کونوک هوی سفیر ویتنام از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع آمریکا بازدید کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، به نقل از روابط عمومی بین الملل و موزه ملی انقلاب و دفاع اسلامی، صبح امروز شنبه 29 اردیبهشت 1401 آقای کونوک هوی سفیر ویتنام به همراه دکتر دین سجادی، رئیس انجمن ایران و ویتنام از هفت دادگاه، بازدید از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرده است.

سفیر ویتنام در پایان این بازدید گفت: بهترین و پیشرفته ترین فناوری ها و منابع به کار رفته در این مجموعه نشان دهنده انقلاب ایران و بازه زمانی جنگ علیه ایران است که من واقعا از آن متعجب هستم.

او گفت: “من بسیار تحت تاثیر دوربین شبیه سازی بمباران هوایی قرار گرفتم که من را به یاد روزها و روزهای بمباران ویتنام می اندازد.”

وی افزود: در سال 1359 که آغاز جنگ علیه ملت ایران تحمیل شد، دانشجوی جوانی بودم و در آن زمان اخبار زیادی از این جنگ دریافت نمی‌کردم، اما از این مجموعه عظیم از دانش و اطلاعاتم بازدید کردم. انقلاب ایران و ژامبون تحمیل شده به آن.

در پایان آقای کونوک هوی با تشکر از عوامل مجموعه بابت این مجموعه گفت: ما در ویتنام موزه دفاع از موزه داریم اما این موزه در مقایسه با موزه ویتنام و حوادث انقلاب بسیار شخصی و حرفه ای تر است. جمهوری اسلامی ایران و دفاع از کشورتان جنگ را به زیبایی بیان کرده اید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا