اقتصادی

سقوط استاندارهای بوئینگ – تی تی آنلاین

استانداردهای بوئینگ به‌طور فزاینده‌ای در حال کاهش هستند.

به گزارش تی تی آنلاین، تیم کلارک – رئیس شرکت هواپیمایی امارات – گفت: غول هوافضای ایالات‌متحده، بوئینگ با توجه به کاهش طولانی‌مدت عملکرد تولیدی این شرکت، به آخرین فرصت رسیده است.

کلارک که یکی از برجسته‌ترین چهره‌های هوانوردی است،  اظهار کرد: شاهد «کاهش پیش‌رونده» استانداردهای بوئینگ بوده که به دلیل اشتباهات بلندمدت مدیریتی و حاکمیتی ازجمله اولویت دادن به عملکرد مالی بر مهندسی است.

وی افزود: آماده اعزام مهندسان خود برای نظارت بر خطوط تولید این هواپیماساز آمریکایی است.

رئیس شرکت هواپیمایی امارات مدعی شد که مدیریت قبلی بوئینگ اشتباهات متعددی مرتکب شده است که شامل برون‌سپاری برخی از تولید و انتقال قطعات تولید ۷۸۷ به کارولینای جنوبی برای کاهش هزینه‌ها پس از جنگ با اتحادیه‌ها در پایگاه اصلی آن در شمال سیاتل، واشنگتن بود.

کلارک استدلال کرد که بوئینگ با این حرکت مهارت‌ها و شایستگی‌های خود را از دست داد.

وی همچنین بیان کرد که فرآیندهای تولید این شرکت آمریکایی نیاز به بازنگری کامل دارد، در حالی که مدیریت آن باید نگرانی در مورد عملکرد مالی را کنار بگذارد. این موارد نیاز به بررسی عمیق و بنیادی دارد؛ مدیریت و حکمرانی خوب این است که چگونه و کجا هواپیما تولید می‌شود و باید اولویت همه اعضای هیئت مدیره باشد.

اظهارات رئیس امارات در حالی بیان می‌شود که بوئینگ پس از حادثه جدا شدن بخشی از بدنه هواپیمای ۷۳۷ مکس در ماه گذشته، شاهد موج جدیدی از زمین‌گیر شدن و بررسی‌های ایمنی بوده است.

از آن زمان، اداره هوانوردی فدرال ایالات‌متحده مجموعه‌ای از محدودیت‌ها را بر روی جت‌های ۷۳۷ مکس اعمال کرده و به‌طور موقت این شرکت را از توسعه تولید خود به دلیل نگرانی‌های ایمنی مسافران منع کرده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا