ورزش

سهمیه وایلدکارت المپیک به فرانک پرتوآذر تعلق نگرفت

اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری اعلام کرد امکان دادن سهمیه یونیورسالیتی ( وایلدکارت) به فرانک پرتوآذر ملی‌پوش دوچرخه‌سواری کوهستان ایران را ندارد. 

به گزارش تی تی آنلاین، فدراسیون دوچرخه سواری ایران برای حضور فرانک پرتو آذر ملی پوش کوهستان درخواست استفاده از وایلد کارت کرده بود تا در المپیک ۲۰۲۴ پاریس حضور داشته باشد که اتحادیه جهانی این درخواست را رد کرده است. 

دیوید لاپارتین رییس اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در نامه‌ای به رییس فدراسیون دوچرخه سواری ایران اعلام کرده است که امکان دادن این سهمیه را به فرانک پرتو آذر ندارد. 

در بخش‌هایی از نامه اتحادیه جهانی دوچرخه سواری به فدراسیون ایران آمده است: مطمئنا خانم پرتو آذر یک ورزشکار ماهر در دوچرخه سواری کوهستان است اما متاسفانه امکان عطای سهمیه یونیورسالیتی( وایلدکارت) وجود ندارد و کمیته بین‌المللی المپیک، ایران را واجد شرایط برای دریافت این سهمیه نمی‌داند. اگر خانم پرتو آذر بتواند واجد شرایط برای حضور در المپیک پاریس شود فوق العاده است اما اتحادیه جهانی دوچرخه سواری باید از سیستم کسب سهمیه المپیک پیروی کند در غیر این صورت سایر فدراسیون‌های ملی عضو اتحادیه جهانی دوچرخه سواری که در تلاش برای واجد شرایط بودن ورزشکار خود جهت حضور در المپیک پاریس هستند، ممکن است آسیب ببینند. 

بیست و ششم می (۴خرداد) کسب سهمیه المپیک پاریس به پایان می‌رسد. اگرچه بعید است که موفقیت آمیز باشد اما تنها راه حل ممکن این است که کمیته ملی المپیک ایران به نمایندگی از خانم پرتو آذر از کمیته بین المللی المپیک درخواست کند یک سهمیه به او بدهد و این مسئله تنها در اختیار کمیته بین المللی المپیک است.

انتهای پیام 

تیم خبری ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر بهبود فنی و تکنیکی در ورزش‌های رزمی. با به اشتراک گذاری راهنمایی‌ها و تمریناتی برای بهبود تکنیک‌ها و مهارت‌های رزمی، هدفمندی خود را در توسعه تکنیک و استعداد رزمی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای رزمی پیوسته و بهترین خود را نشان دهید.
دکمه بازگشت به بالا